reklama

Rolinka jsme nevyhodili, ujišťují Pardubice. Akorát bez něj hrajeme diametrálně lépe

Tomáš Rolinek Tomáš Rolinek autor: Lukáš Filipec
Útočník Tomáš Rolinek, přestože nosí kapitánské "céčko" na dresu, se nevešel před týdnem do sestavy Pardubic na ledě Litvínova a nehrál následně ani nedělní derby s Hradcem Králové. Generální manažer Východočechů Martin Sýkora ale na klubovém webu ujistil, že zkušený hráč zůstává i nadále členem týmu.

V Litvínově nehrál Rolinek z rozhodnutí nadřízených, v souboji s lokálním rivalem ale scházel kvůli zranění.

Poslední kolo poslalo z nejvyšší soutěže Kladno, základní část vyhrál Liberec Poslední kolo poslalo z nejvyšší soutěže Kladno, základní část vyhrál Liberec Prohlédněte zde

Pardubičtí měli v minulé sezoně starosti se záchranou a velmi toužili vstoupit dobře do nového ročníku, jenže po dvou vystoupeních na startu extraligy neměli ani bod při nelichotivém skóre 3:9. A odnesl to devětatřicetiletý Rolinek, jenž se do Pardubic vrátil před čtyřmi lety. Kapitán mistrů světa z roku 2010 byl před týdnem v Litvínově vyřazen ze sestavy a Dynamo vyhrálo 2:1.

I proto si klubové vedení za rozhodnutím stojí, přestože Rolinek byl vždy dáván za příklad velkého bojovníka. "Hokej se hraje pro body a my jsme i díky tomu zásahu do sestavy udělali tři body. Tým předvedl diametrálně odlišný výkon a vyhrál. To ale neznamená, že už Tomáš v sestavě nebude. Měl to být krátkodobý impulz, který vybudí tým k maximální bojovnosti, a to se povedlo," vysvětlil Sýkora.

"V neděli proti Hradci to byla kombinace jeho zranění a faktu, že vítězná sestava se nemění. Už delší dobu ho trápila třísla. A když byl mimo sestavu, přišel, že by si je rád doléčil. V tuhle chvíli je Tomáš stále hráčem HC Dynamo Pardubice, je v rekonvalescenci, doléčuje zranění a poté znovu začne trénovat," doplnil Sýkora.

Rolinek vynechá i utkání dnešního 5. kola v Olomouci. "Jelikož týden nebyl na ledě, byl nesmysl, aby nastoupil v Olomouci. Potrénuje a věřím, že se zařadí zpátky," uvedl Sýkora a jeho slova potvrdil i sám hráč. "Doléčím zranění a začnu trénovat. Chci být stoprocentně připravený tak, abych pomohl klukům dělat lepší výsledky," řekl Rolinek.

Za jeho absencí v Litvínově mají být ale také neshody s koučem Ladislavem Lubinou a Rolinek je nepřímo potvrdil. "Spory jsou všude. Ale nic to nemění na tom, že nám jde o Dynamo a chceme se tabulkou posunout výš," řekl Rolinek.

Extraligový výprask. Oceláři doma sedmi góly rozstříleli Olomouc Extraligový výprask. Oceláři doma sedmi góly rozstříleli Olomouc Čtěte zde

Podle klubového šéfa jsou konflikty součástí každého kolektivního sportu a objevují se v každém týmu. "Jsou hráči, kteří se mají víc nebo míň rádi. Nám jde v tuto chvíli všem o to, abychom předváděli hezký a hlavně účinný hokej, který by vyústil v posun tabulkou vzhůru. To je to, proč tu všichni jsme," řekl Sýkora.

"Hráči i trenéři se občas na ledě hádají. Bylo by nepřirozené, kdyby všechno bylo harmonické. Stoprocentní harmonie neexistuje ani v rodině a ani v partnerském vztahu. Malé konflikty přicházejí a zase odcházejí. My jsme všichni profesionálové a chceme, aby Dynamo fungovalo. Nemíníme řešit žabomyší války. Navíc se z nich dělají senzace a nafouknuté kauzy. A my se potřebujeme soustředit na hokej," prohlásil Sýkora.

reklama