reklama

Willovi bude v Liberci krýt záda Stezka

Stezka oblékl v mládežnických kategoriích reprezentační dres Stezka oblékl v mládežnických kategoriích reprezentační dres autor: Milan Kammermayer
Hokejový Liberec posílil o gólmana Aleše Stezku, který strávil poslední dva roky v zámoří. Vytvoří tak duo s plánovanou jedničkou Romanem Willem.

Liberec - Hokejový brankář Aleš Stezka se po dvou letech v zámořské juniorské soutěži USHL vrací do Liberce. Na brankářském postu doplní dvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant po odchodu Jána Lašáka plánovanou jedničku Romana Willa. S Bílými Tygry uzavřel dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Lašák zvažuje i konec kariéry: Nemá význam se s Libercem bavit o nové smlouvě Lašák zvažuje i konec kariéry: Nemá význam se s Libercem bavit o nové smlouvě Čtěte zde

"Jsem moc rád, že se k nám Aleš vrací po dvouleté pauze, kdy sbíral zkušenosti v americké juniorské soutěži USHL. Předtím pět let působil v mládežnických kategoriích Bílých Tygrů. Patří do úspěšné liberecké generace, která sbírala republikové medaile, včetně zlata starších dorostenců," uvedl trenér brankářů Martin Láska.

Stezka v sezoně 2015/16 působil v Sioux Falls Stampede a v minulém ročníku v týmu Chicago Steel. V roce 2015 se představil na mistrovství světa hráčů do 18 let a o sezonu později i na světovém šampionátu dvacítek.

"Ve dvaceti letech je to brankář, který má velký potenciál a je pro nás příslibem do budoucna. Aleše čeká další tvrdá práce po boku Romana Willa," dodal Láska. V extralize může Stezka v nadcházející sezoně debutovat.

reklama