reklama

Zlín před finále kosí marodka, Kratěna útočí na rekord

Zlín jde do finále s Plzní s rozpadlou sestavou. Na marodce je stále sedm hráčů základní sestavy Zlín jde do finále s Plzní s rozpadlou sestavou. Na marodce je stále sedm hráčů základní sestavy autor: Lukáš Drštička
Dnes začíná finálové hokejové extraligy. Plzeň poprvé ve své historii útočí na domácí titul, Zlín nadále kosí zranění.

Zlín - Bitva o mistrovský titul v hokejové extralize začíná. Zlín doma v 18:15 hostí úvodní finálový souboj s Plzní (on-line ZDE), která bude útočit na svůj teprve první mistrovský titul v historii. 

Zatímco ale Plzeň během pauzy pro finále dokázala doléčit šrámy, Zlín bude vrchol sezony dohrávat v rozpadlé sestavě jen na tři formace.

Zlín nadále kosí jedno zranění za druhým a po boji s Třincem stále zůstávají na marodce brankář Horčička, Honejsek, Linhart, Kubiš, Melenovský, Urbanec a minimálně v prvních dvou zápasech série také Holík.

Zlín chce zase hlavně bránit

"Tým ale i navzdory oslabení prokázal už s Třincem velkou vnitřní sílu. Doufám, že to dokážeme i teď. Očekávám, že tahle série bude dlouhá," nevzdává se trenér Zlína Rostislav Vlach.

"Plzeň je rozjetá, má kvalitní tým. Nemůžeme se zaměřovat jen na to, abychom hlídali Strakův útok. Výborně hraje i Kovář. Chceme spoléhat na týmový výkon," doplnil Vlach a naznačil, že Zlín bude stejně jako proti Třinci v semifinále a Vítkovicím ve čtvrtfinále spoléhat především na tvrdou obranu.

"Musíme se snažit tu jejich výbornou obranu a výborného brankáře Sedláčka překonat," uvědomuje si trenér Plzně Milan Razým. "Chytá výborně, ale Třinec mu dal dvakrát tolik gólů, že musel střídat. Ukázali nám cestu."

Kratěna chce osmý titul

Oba soupeři na sebe narazí v play off po roce. Loni v sérii platila plně výhoda domácího prostředí, takže Plzeň urvala postup až v rozhodujícím sedmém utkání série.

"Tohle by se nám letos nehodilo. Alespoň jednou by domácí mužstvo prohrát mělo, takže doufám, že to správné," dodal Razým, který už může počítat s obráncem Jeřábkem, kterému vypršel disciplinární trest. Stav zraněných Frola a Johnsona se zlepšuje, možná oba finále stihnout.

Plzeň ve finále nejvyšší české soutěže hrála jen jednou, před 21 lety ale v bitvě o zlato prohrála sérii s Duklou Trenčín 1:3 na zápasy. Už tehdy hrál za Plzeň nýnější kapitán a majitel Martin Straka, který čeká na svůj první ligový titul v kariéře. 

Naopak Ondřej Kratěna se může stát absolutním českým rekordmanem. Domácí extraligu vyhrál už sedmkrát (v letech 1997, 1998, 1999 za Vsetín a v letech 2000, 2002, 2006 a 2007 se Spartou), to se zatím povedlo jen Jiřímu Dopitovi a Janu Srdínkovi.

reklama