Filippi rozhodl v play off dvěma brankami o výhře Magnitogorsku nad Kunlunem

Tomáš Filippi Tomáš Filippi autor: Milan Kammermayer
Kontinentální liga vstoupila do vyřazovacích bojů. Tomáš Filippi se dvěma góly podílel na úvodním vítězství Magnitogorsku nad Kunlunem. Omsk s Furchem v brance zdolal Vladivostok až ve třetím prodloužení, Čeljabinsk s Francouzem a Novotným doma podlehl Astaně. Sekáč si v zápase Kazaně s Ufou připsal asistenci a pomohl k vítězství nad Mertlovým týmem.

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku vstoupili do play off Kontinentální ligy domácím vítězstvím 4:2 nad čínským nováčkem Kunlunem Red Star a dvěma brankami k tomu přispěl český útočník Tomáš Filippi. Brankář Čeljabinsku Pavel Francouz dostal v utkání s Barysem Astana za 22 minut čtyři góly a střídal, domácí nakonec prohráli 2:5. Až v třetím prodloužení zvítězil Omsk nad Vladivostokem, domácí brankář Dominik Furch inkasoval za 105 minut hry jen jednou.

Kazaň porazila Ufu 2:1, vteřinu před vypršením normální hrací doby o tom po rychlém protiútoku rozhodl Ohtamaa. Předtím domácí mužstvo poslal do vedení v 15. minutě v přesilovce Jiří Sekáč, kterému puk mezi bránící čtveřici poslal Azevedo.

Filippi otevřel skóre v osmé minutě, když využil netaktického střídání hostů a po nájezdu z levé strany překonal brankáře Karhunena střelou z bodu pro vhazování. Z podobného místa pak dal na začátku druhé třetiny po Timkinově přiťuknutí také druhý gól.

Francouz ovládá statistiky celé KHL, ale jistou jedničkou Traktoru není. Nevadí, daří se nám, říká Francouz ovládá statistiky celé KHL, ale jistou jedničkou Traktoru není. Nevadí, daří se nám, říká Čtěte zde

Bývalý liberecký útočník Filippi přitom v 58 zápasech základní části KHL skóroval jen osmkrát. Pouhých sedm sekund po jeho druhé trefě se prosadil Kosov a v polovině zápasu vedli obhájci Gagarinova poháru díky využité přesilovce už 4:0. Kunlun zkorigoval porážku až v poslední třetině.

V Omsku se hrálo 105 minut a 14 vteřin, než zápas ukončil gólem na 2:1 domácí Kučerjavenko. K rekordnímu prodloužení tři roky starého duelu Lev Praha - Doněck chybělo soupeřům přesně 21 minut. Furch v brance Avangardu zneškodnil 31 střel, na první gól zápasu přihrál jeho spoluhráč Vladimír Sobotka.

Francouz inkasoval první gól v utkání Čeljabinsku s Astanou už po 11 sekundách hry. V desáté minutě už domácí prohrávali 0:3 a po čtvrté brance v úvodu druhé třetiny vystřídal českého gólmana Děmčenko. Kazašský tým však překonal i jeho a snadno dokráčel k první osmifinálové výhře.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Magnitogorsk - Kunlun Red Star 4:2 (za domácí Filippi 2+0), Čeljabinsk - Barys Astana 2:5, Omsk - Vladivostok 2:1 v třetím prodl. (za domácí Sobotka 0+1), Kazaň - Ufa 2:1 (za domácí Sekáč 1+0).