Finále extraligy začalo: Vary porazily Slavii!

Favoritem utkání byla pražská Slavie, stejně jako celé série. V pátek ale první skórovali karlovarští, už v páté minutě se do branky Slavie trefil Jaroslav Kristek.
Slávisté dokázali ještě v první třetině srovnat na 1:1, v šesté minutě druhé třetiny ale překonal brankáře Svobodu Petr Kumstát blafákem pod betony.
Se skrývaným znepokojením sledoval z lavičky vývoj zápasu Vladimír Růžička, trenér domácích.
Osmá minuta druhé třetiny: brankář Mensator pouští za svá záda dorážku Davida Hrušky. Slavia srovnává na 2:2.
4. 4. 2008 23:00

Libeň - Hokejisté Karlových Varů dokonale zaskočili favorizovanou Slavii a po výhře 5:4 v gólové přestřelce v prvním zápase se ujali vedení ve finálové sérii. Druhé utkání se bude hrát v sobotu ještě v Praze, poté se série v úterý a ve středu přesune do Karlových Varů.