reklama

Fleischmann uspěl na zkoušce v Montrealu a získal roční kontrakt

Tomáš Fleischmann Tomáš Fleischmann autor: Reuters
Český útočník Tomáš Fleischmann byl v Montrealu jen na zkoušku, ale v přípravě přesvědčil šéfy týmu, aby mu dali šanci i v sezoně. Podepsal smlouvu na jeden rok.

Montreal - Hokejový útočník Tomáš Fleischmann uspěl na zkoušce v Montrealu a získal u Canadiens roční kontrakt. Jednatřicetiletý rodák z Kopřivnice tak bude v nadcházejícím ročníku v nejúspěšnějším klubu historie NHL spoluhráčem Tomáše Plekance.

Fleischmann rozdělil minulou sezonu mezi Floridu a Anaheim a po vypršení čtyřletého kontraktu na 18 milionů dolarů se stal volným hráčem. V Montrealu se dohodl na zkušební smlouvě a v přípravě odehrál čtyři zápasy. Nasbíral v nich gól a dvě asistence a generální manažer Marc Bergevin dnes oznámil, že s Fleischmanem podepsal roční kontrakt.

Účastník olympijských her ve Vancouveru 2010 a dvou mistrovství světa si vyzkouší páté působiště v NHL a první v Kanadě. Kariéru Fleischmann zahájil ve Washingtonu, poté hrál za Colorado, Floridu a Anaheim. V 581 zápasech NHL zaznamenal 310 bodů (123+187).

reklama