reklama

Smrtící play off pro gólmany. Zranil se i Chábera

Jan Chábera je třetí gólman, který v prvních třech dnech play off odstoupil ze zápasu kvůli zranění. Jan Chábera je třetí gólman, který v prvních třech dnech play off odstoupil ze zápasu kvůli zranění. autor: CPA
Kladenský Jan Chábera nedochytal úvodní utkání série se Slavii. Letošní play off je pro brankáře ultra nebezpečné. Chábera je třetí brankář, který zápas kvůli zranění letos nedochytal.

Praha - Letošní play off je pro brankáře snad začarované a nezvykle nebezpečné. Mezi zraněné gólmany se včera přidal i kladenský Jan Chábera.

Na začátku letošních vyřazovacích bojů stále platí hodně krutá rovnice: Jeden hrací den, jeden brankář na marodce.

Třinecký Šimon Hrubec po ráně do hlavy málem nevidí na jedno oko, sparťan Marek Pinc má po srážce s Varaďou zase otřes mozku. To Chábera vyvázl ze všech asi nejlépe a do série by se měl vrátit.

"Nechtěl jsem riskovat"

Podle trenérů Kladna by měl do dnešní odvety nastoupit, po zápase to ostatně potvrdil také on sám. Jenže co mu vůbec je?

"Než riskovat, tak jsem raději odstoupil. Na další utkání jsem ale určitě připravený," řekl tajemně Chábera po utkání. V play off se karty neodkrývají.

Z ledu šel Chábera za rozhodnutého stavu 3:0 pro Slavii v 52. minutě hned poté, co vychytal trestné střílení Micky.  

Zraněný byl už před zápasem

Opakovaný záznam v televizi pak možná jeho zranění odkryl. Zdálo se, že Cháberu při rozkleku chytlo v tříslech. Jenže to pochopitelně teď, když jde v sezoně o všechno, nikdo nepřizná. 

"Měl lehčí zranění už před zápasem, proto jsme ho stáhli. Nemělo už cenu riskovat, že by se to ještě zhoršilo," dodal kladenský asistent Jiří Kopecký.

Slavia nakonec jednou překonala i Lukáše Cikánka a první zápas série vyhrála jasně 4:0 - čtěte ZDE

reklama