zh
17. 4. 2008 7:56
Detroit už v sérii s Nashvillem nevede
Detroitský brankář Dominik Hašek zasahuje ve čtvrtém čtvrtfinále s Nashvillem.
Detroitský brankář Dominik Hašek zasahuje ve čtvrtém čtvrtfinále s Nashvillem. | Foto: Reuters

Nashville - Sázka na Dominika Haška jako jedničku v play off NHL se Detroitu přestává vyplácet a ze série jasného favorita se šťastným postupujícím je drama. Nashville srovnal doma čtvrtfinále na 2:2.

Český gólman dostal opět dva slepené góly. Neuběhlo mezi nimi sice devět vteřin jako v pondělí, ale ani 32 není zrovna moc. U první trefy asistoval Martin Erat.

V 6. minutě tak Detroit prohrával už 0:2 a Haškově mizérii ještě neměl být konec. Vytáhnul se pouze v polovině 1. třetiny, kdy předvedl proti Eratově střele svůj klasický gymnastický prvek. Ležel na zádech a kotouč vykopl zvednutou nohou.

Krutá Haškova smůla: 2 góly za 9 vteřin
Z Cheliose je legenda NHL. Veterán má další rekord

"Po prvním gólu na nás pořádně vlétli," citují oficiální stránky NHL kapitána Rudých křídel Nicklase Lidströma. "Musíme se zlepšit v čištění prostoru před bránou," dodal.

Ve 2. třetině však šlo z  "Dominátorových" zákroků vyčíst nejistotu. V čase 26:24 snížil Pavel Dacjuk na 1:2, jenže 11 vteřin po vhazování ve středovém kruhu už třiačtyřicetiletý veterán lovil puk z brány znovu. Asistenci si opět připsal Martin Erat.

Své místo přepustil Chrisi Osgoodovi, na střídačku odjížděl s bídnou bilancí 14 zákroků a 3 gólů, tedy s úspěšností opět pod 80 % - 78,57 procent.

Osgood vycítil šanci konečně se v play off předvést. Povedlo se. Do konce utkání na něj šlo třináct střel, nepustil ani jednu.

Co se však hostům nepovedlo, bylo srovnání skóre.  Dacjuk stihnul pouze zkorigovat  ve 44. minutě stav na konečných 3:2 pro Nashville.

Kouč hostí Mike Babcock nicméně nepropadal panice: "I v této situaci se stále cítím dobře. Musíme se zlepšit a tvrdě na ně zatlačit, ale hrajeme teď doma."

Jágr, Straka a spol.  krůček od semifinále

Mnohem příjemnější starosti než Dominik Hašek řeší jeho krajané v New York Rangers. Ve čtvrtém čtvrtfinále na ledě New Jersey Devils jim nejvíc starostí nadělal Patrik Eliáš. Pouhých 31 vteřin po začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1.

Martin Straka našel rychlou odpověď o dvě a půl minuty později a po přihrávkách Jaromíra Jágra a Brandona Dubinskyho poslal hosty do vedení 2:1.

Gólman New Jersey Martin Brodeur padá s odhaleným hledím po střetu s nohou Jaromíra Jágra. | Foto: Reuters

Jenže Eliáš neřekl své poslední slovo a v čase 26:58 znovu vyrovnal. Dostihy pokračovaly i nadále. Drury ve 33. minutě vrátil Jezdcům náskok, o nějž ve 45. minutě po střele Mika Mottaua opět přišli.

Čtěte více: Jágrův spoluhráč vytáčel Brodeura. NHL mění pravidla

Rozhodující slovo nakonec měl nejmladší ze třech bratrů Staalových - jednadvacetiletý obránce Marc. V 57. minutě se prosadil po přihrávce druhé hvězdy večera, Martina Straky. Jednalo se teprve o jeho třetí gól v celém ročníku.

Scott Gomez jistil výhru 13 vteřin před koncem trefou do prázdné brány na konečných 5:3. Rangers vedou na zápasy 3:1 a postup mohou slavit už v pátek.

Tučňáci došli do semifinále nejkratší možnou cestou

Prvním postupujícím se stal tým Pittsburgh Penguins. Již řadu týdnů skomírající Ottawa nedokázala ani napočtvrté v sérii a napodruhé doma Tučňáky přemoci.

Svému vyřazení se bránila úporně, leč marně. Na Malkinův vedoucí gól zkraje druhé třetiny dokázala odpovědět ve 31. minutě. Vyrovnaný stav však udržela jen pět minut, pak se za hosty trefil Jarkko Ruutu.

Senátorům se již znovu vyrovnat nepodařilo, jejich neblahý osud potvrdil osm vteřin před třetí sirénou Sidney Crosby střelou do prázdné brány.

Ottawě jako prvnímu celku z postupující šestnáctky skončila sezona.

Východní konference - 4. čtvrtfinále:

Ottawa - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), konečný stav série 4:0
Branky: 31. Stillman - 22. Malkin, 36. Jarkko Ruutu, 60. Crosby

NY Rangers - New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1), stav série 3:1
Branky: 13. a 60. Gomez, 23. Straka (Jágr), 33. Drury, 57. Marc Staal (Straka) - 21. a 27. Eliáš, 45. Mottau

Západní konference - 4. čtvrtfinále:

Nashville - Detroit 3:2 (2:0, 1:1, 0:1), stav série 2:2
Branky: 6. Hamhuis (Erat), 6. Weber, 27. De Vries (Erat) - 27. a 44. Dacjuk. Dominik Hašek: odchytal 26 minut, 35 vteřin, 14 střel/ 3 branky, úspěšnost zásahů 78,57%