reklama

Už žádný lev. Hokejová Slavia mění identitu, nové logo křtil i Bednář

Nové logo klubu HC Slavia Praha Nové logo klubu HC Slavia Praha autor: HC Slavia Praha
Hluboko kořeny, vysoko cíl. To je nové motto hokejové Slavie, která ke 120. výročí od založení klubu mění svoji vizuální identitu.

Pražané chtěli novou tvář původně představit v přípravném utkání proti Litoměřicím, jenže zápas byl zrušen, neboť někteří slávisté byli nedávno pozitivně testováni na covid-19.

Část hokejistů, jako jsou například klubové legendy Jaroslav Bednář, Jan Novák a Marek Tomica, i tak vyjeli na led, aby červenobílý dres s novým logem pokřtili.

Klub chce změnou připomenout svou bohatou historii, a tak modernizoval logo používané před rokem 2007. Tehdy se slávisté začali prezentovat červenobílým lvem, což značná část jejich fanoušků příliš neocenila.

V nové vizuální identitě nechybí červená hvězda. Na svých svetrech ji nosili zakladatelé klubu. 

Slavia, která v extralize vybojovala dva tituly (2003 a 2008) a během éry trenéra Vladimíra Růžičky dlouhodobě patřila k nejlepším mužstvům soutěže, momentálně nastupuje v nižší první lize.

HC Slavia Praha - nová identita Zleva Marek Tomica, Jaroslav Bednář a Jan Novák při křtu nové identity klubu HC Slavia Praha. | Foto: HC Slavia Praha
reklama