29. 3. 2011 8:00
Hejduk 0+3, Hudler 0+1
Milan Hejduk
Milan Hejduk | Foto: Reuters

Anaheim - Ani tři asistence Milana Hejduka nepomohly hokejistům Colorada Avalanches k výhře na ledě Anaheimu. Ten se naopak díky třem brankám a dvěma přihrávkám jiného veterána - čtyřicetiletého Fina Teemu Selänneho - radoval z výhry 5:4.

Ducks si tak udrželi sedmou pozici v Západní konferenci, na deváté Calgary navíc mají už čtyřbodový náskok.

Colorado vedlo už v 6. minutě díky dvěma přihrávkám pětatřicetiletého českého útočníka 2:0, Anaheim však v druhé třetině třemi góly v rozmezí deseti minut skóre otočil.

Špatná zpráva před MS. Vokoun střídal kvůli zranění

A i když se Lavinám podařilo ještě ve druhé části vyrovnat, dovršený Selänneho hattrick v 56. minutě všechny ambice Colorada na úspěch pohřbil. Avalanches sice gólem Stastného v poslední minutě po další Hejdukově přihrávce snížili, na vyrovnání už jim nezbyl čas.

Postup si přiblížili i obhájci z Chicaga

Velký krok k postupu do bojů o Stanley Cup udělali i obhájci titulu z Chicaga. Blackhawks vyhráli v derby na ledě Detroitu 3:2 v prodloužení a na osmém místě Západní konference už mají tříbodový náskok před Calgary.

Rozhodující branku vstřelil v první minutě prodloužení slovenský útočník Marián Hossa. Jednu asistenci si v dresu Detroitu připsal český útočník Jiří Hudler.

Anaheim - Colorado 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 21., 30. a 56. Selänne (první z tr. střílení), 25. Blake, 43. Fowler - 4. O'Reilly (Hejduk), 6. Duchene (Hejduk), 36. Jones, 60. Stastny (Hejduk). Střely na branku: 42:35. Diváci: 14.336.

Detroit - Chicago 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Lidström, 43. Zetterberg (Hudler) - 3. Toews, 14. Seabrook, 61. Marián Hossa. Střely na branku: 35:41. Diváci: 20.066.

10. Dallas 74 38 10 26 208:210 86
11. Minnesota 75 35 8 32 188:213 78
12. St. Louis 75 34 9 32 212:219 77
13. Columbus 75 33 11 31 200:230 77
14. Colorado 75 28 8 39 211:267 64
15. Edmonton 75 23 11 41 180:249 57