Hokejisté Sparty po pěti prohrách v derby zvítězili

jar
21. 1. 2010 20:45
43. kolo: Sparta - Slavia 4:1
Hokejové derby Slavia - Sparta: přetlačovaná po vhazování u branky Slavie
Hokejové derby Slavia - Sparta: přetlačovaná po vhazování u branky Slavie | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Sparty zásluhou tří gólů ve třetí třetině porazili v předehrávce 43. kola extraligy Slavii 4:1. V 84. derby tak slavili vítězství po pěti předešlých prohrách ve vzájemných zápasech.

Před druhou nejvyšší návštěvou sezony 11.594 diváků rozhodl zápas ve 42. minutě Petr Ton, který se 26. gólem v sezoně dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Romana Červenku.

Sparta se v tabulce dotáhla na dva body na páté Vítkovice, naopak Slavia zůstává na 11. místě, tedy na příčce, která ji zabraňuje v účasti v play-off.

Výsledek:

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 12. Koreis (Hrdel), 42. Ton (D. Výborný, Podlešák), 46. D. Výborný (Ton), 58. Langhammer (Ručinský, Hromas) - 29. Červenka (Kůrka, Vondrka). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:5, navíc Podlešák 5 min. a do konce utkání, Koreis - Clarke, Campbell všichni 10 min., Kůrka 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 11.594.
Sparta Praha: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Bolf, Vydarený - Netík, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Ručinský - Koreis, Kafka, Hromas. Trenéři: Volek a Holaň.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík, J. Drtina - Kůrka, Beránek, Vondrka - T. Svoboda, Červenka, Tomica - Holec, Clarke, Doležal - M. Čermák, V. Růžička ml., Sklenář - P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.