reklama
16:30 • Euro Hockey Tour • Karjala Cup
0:2
0:1 0:1 0:0
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 12:28 Nestrašil (H. Zohorna, Galvas)
  • 20:31 Ordoš (Moravčík, Lenc)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání hokejového Karjala Cupu mezi Finskem a Českem. Zápas začne v helsinské Hartwall Areně v sobotu 7. listopadu v 16:30 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Finsko

Finové mají jako pořadatelský tým po úvodním klání co napravovat. Do utkání s Ruskem, které přijelo na turnaj s výběrem do dvaceti let, totiž vstoupili bez velkého respektu a zapsali vysokou porážku 2:6! Hokejisté Suomi, kteří smějí jako jediný tým mít v Hartwall Areně na svých zápasech diváky, dokázali jen dvakrát korigovat skóre, když se prosadili Elmeri EronenJere Sallinen. Dá se tedy očekávat, že pořádající tým bude vstupovat do zápasu silně nabuzený. 

Česko

To Češi za sebou mají daleko úspěšnější vstup do turnaje Karjala Cup. V úvodním duelu nastoupili na Švédy velmi aktivně a v prvních dvou třetinách soupeře přehrávali. Skóre otevřel z přesilové hry Filip Hronek a druhou početní výhodu využil Hynek Zohorna. Ve druhém dějství přidal třetí zásah Jakub Galvas a s národním týmem to vypadalo dobře. Hokejisté Tre kronor zlepšili svůj výkon až ve třetí části, dokázali ale jen snížit na konečných 3:1. Trenérský štáb byl proto po zápase spokojen a nastínil, že do duelu proti Finům mnoho změn v sestavě neudělá. 

Česká republika - vlajka - Sport 2016

Sestava Finska

Rajaniemi (Setänen) - Saarijärvi, Parikka, Kemiläinen, Lappalainen, Rindell, Seppälä - Saarela, Koivistoinen, Innala - Turkulainen, Sallinen, Suomi - Oksanen, Björninen, Björkqvist - Nurmi, Siikonen, Peltola. 

Sestava Česka

Jak můžeme vidět, v sestavě českého týmu došlo konkrétně ke třem změnám! V brance bude debutovat gólman Dominik Hrachovina, který vzbudil v minulých dnech diskusi svými výroky stran koronaviru a celkovým chováním na tiskové konferenci. V útoku pak odehraje svůj první zápas v reprezentačním áčku Jaromír Pytlík, jenž nahradil ve čtvrté lajně Jana Myšáka. Jako třináctý útočník dnes bude připraven zasáhnout do akce Pavel Novák, sedmým bekem bude stejně jako ve čtvrtek Šimon Kubíček

První zápas druhého hracího dne turnaje se odehrál v Hartwall Areně už od 12:30. Švédové sehráli s juniorským výběrem Ruska bitvu, ve které dominovaly defenzivy. Až v 55. minutě šli hokejisté Tre kronor do vedení po zásahu Antona Wedina, sborná ale o tři minuty později odpověděla trefou z hole Rodiona Admirova. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl o výhře Rusů 2:1 kapitán týmu Vasilij Podkolzin. 

V Hartwall Areně dozněly státní hymny obou soupeřů a jdeme na věc! 

00:01

Utkání právě začalo.

00:05

Češi začínají nepřesně. Na úvodním buly sice byli úspěšnější, hned nato ale poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. 

00:57

Lappalainen se se zakončením poněkud unáhlil a střela mu vůbec nesedla. Do protiakce tak vystartovali Češi a Rajaniemiho prověřil Lenc. 

02:10

Debutant Jaromír Pytlík naskočil poprvé v životě na ledovou plochu v dresu reprezentačního áčka, nabruslil si do útočného pásma a hned vypálil od modré. Vhazovat se bude po pravici brankáře Rajaniemiho. 

02:45

První lajna vedená Tomášem Zohornou odvedla dobrou práci v obranné třetině. Následný protiútok zastavila odpískaná přihrávka rukou. 

03:07

Hrachovina teď vůbec nevěděl, kde se kotouč nachází. Parikka nejprve skryl svoji střelu od modré čáry, kotouč ale mířil jen vedle tyče a na zadní mantinel. Vzápětí puk ještě poskakoval napravo od brankoviště, Češi se ale ubránili. 

04:15

Finové začali aktivně a Češi jsou pod tlakem. Těžkou situaci nyní řešili vyhozením na icing. 

04:35

Zvýšený forčeking přivedl do problémů i hráče Suomi, kteří taky vyhazují na zakázané uvolnění. 

04:41

Z rohu kluziště poslal Jeřábek kotouč do ohně před branku, kam si sjížděl Červený. Ten dokázal puk ještě usměrnit na bránu, Rajaniemi ale zasáhl. 

05:44

Hynek Zohorna předvedl svoji sílu, vyjel od mantinelu na kruh a nepříjemnou střelou prověřil finského gólmana. 

06:13

Smejkal poslal kotouč z ostrého úhlu z otočky na branku a před brankovištěm bylo okamžitě živo. Za dorážkou si sjížděli Špaček i Koblížek, Rajaniemi však dokázal puk včas pokrýt. 

07:25

Pytlík šel odvážně za kotoučem, u mantinelu jej ale ostře dohrál soupeř. Vpřed tak vyrážejí opět Finové. 

Filip Ardon
7. 11. 2020
reklama