• 10:00 Karjalainen (Junttila, Salo)
  • 03:52 Horák
  • 39:54 T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna)
  • 58:54 H. Zohorna (T. Zohorna)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Finskem a Českem. Zápas začne v sobotu 8. února ve 12:30 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Finsko

Finové vstoupili do třetího turnaje Euro Hockey Tour velmi dobře a po prvních zápasech jsou v tabulce první. Velmi dobře totiž zvládli zápas proti Rusku. Už v sedmé minutě vedli o tři branky a tento stav nakonec uhájili po celý zbytek utkání. Z prvního zápasu tak odešli s nulou a vítězstvím 3:0. Branky Suomi obstarali Pulkkinen, Nättinen a Junttila.

Česko

Češi nemají po úvodním zápase Švédských hokejových her ani bod a v tabulce jsou třetí před posledními Rusy. Česká reprezentace šla proti domácím Švédům do vedení už v desáté minutě zásluhou Davida Šťastného, soupeř ale krátce po polovině utkání srovnal a v závěrečném dějství si vystřelil výhru. Češi tak na úvod turnaje ztratili 1:2 a o první body se poperou právě dnes.

Sestava Finska

Lehtinen (Tuohimaa) - Koivisto, Melart, Salo, Manninen, Honka, Parikka, Nikkilä, Seppälä - Pulkkinen, Lehterä, Nättinen - Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila - Pajuniemi, Ilomäki, J. Mustonen - A. Mustonen, Lajunen, Innala - Maccelli.

Sestava Česka

V sestavě Česka došlo k několika změnám. V brance začne Dominik Furch a premiéra v reprezentačním dresu čeká zlínského Jana Dufka! Z pozice třináctého útočníka se do sestavy posunul Michal Kovařčík a právě v pozici žolíka bude připraven Lukáš Rousek. V obraně dostanou oproti prvnímu zápasu šanci David Sklenička a Lukáš Klok.

Výraznou českou stopu zanechal ve Švédsku, kde se turnaj koná, člen legendární kladenské Blue Line Otakar Vejvoda, který trénuje starší dorost týmu Lidingö Vikings.

Ve druhém dnešním duelu Švédských hokejových her se utká domácí celek s Ruskem. Tento zápas se bude hrát od 16:15.

Trenérský štáb pro dnešní zápas opět spojil bratrské trio Zohornů, kteří vytvoří druhý útok českého týmu.

Hráči už jsou na ledové ploše, za malou chvíli začínáme.

00:01

Utkání právě začalo.

00:45

Finové vletěli do zápasu hodně aktivně a první českou formaci v podstatě vůbec nepustili do hry.

01:20

Bratři Zohornové už se do útočného pásma dostali, mnoho tam toho ale nevymysleli. Tomáš se v rohu srdnatě bil, ale o kotouč nakonec přišel.

02:03

Třetí formace předvedla dobrý forčeking a málem z toho byl gól! Jakub Flek byl zády k brance a zvolil bekhendové nahození, které prošlo mezi Lehtinenovými betony, ale zamířilo jen vedle tyče. Hyka nedokázal usměrnit puk do sítě.

02:55

Je tu první přesilovka zápasu. Lukáš Klok (CZE) je vyloučen za vysokou hůl. Při nastřelení puku až moc pokračoval v pohybu holí a soupeře zasáhl do obličeje.

03:22

Před českou bránu směřovala z rohu zpětná přihrávka, tu však skvěle přečetl Jan Kovář, který hned vyhodil.

03:52

Česko dává gól! Arttu Ruotsalainen přecenil svoje schopnosti a při kličce ve vlastním pásmu ztratil puk. ROMAN HORÁK už na nic nečekal, najel si mezi kruhy a přesnou střelou propálil Lassiho Lehtinena. Češi se tak v oslabení dostávají do vedení!

04:55

Češi jsou v plném počtu.

05:40

Češi propadli ve středním pásmu a bylo z toho nebezpečí. Pulkkinen nabruslil do útočné třetiny a tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Furch však zakročil jistě.