reklama

Naděje na olympiádu žije. Michálek zlomenou čelist nemá, k zubaři ale bude muset hned několikrát

Zbyněk Michálek Zbyněk Michálek autor: Milan Kammermayer
Hokejový obránce Zbyněk Michálek ze Sparty nemá přes původní obavy po zásahu pukem ve čtvrtečním extraligovém duelu proti Liberci zlomenou čelist. Zranění je i tak vážného charakteru, ale nemělo by ohrozit případnou účast pětatřicetiletého hráče s bohatými zkušenostmi z NHL na olympijském turnaji v Pchjongčchangu.

PrahaMichálek, jenž posílil Spartu v průběhu sezony, sám počítal po střele Dominika Lakatoše s nejhorší variantou. Zlomeninu původně potvrdil i trenér Jaroslav Nedvěd.

"Podezření se naštěstí po vyšetření, které hráč absolvoval, nepotvrdilo. A stejně dopadly výsledky vyšetření hlavy ohledně možného otřesu mozku," řekl tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

Jágr nastoupil po zranění a dorovnal další historický milník. V počtu startů v NHL dotáhl Francise Jágr nastoupil po zranění a dorovnal další historický milník. V počtu startů v NHL dotáhl Francise Čtěte zde

Kdy se ale bude moci Michálek vrátit na led, není zatím jisté. "To zranění je i tak velmi vážné a i kvůli přeraženým zubům si vyžádá velmi zásadní a několikanásobnou návštěvu u stomatologa," doplnil Zetek.

Držitel stříbra a bronzu z mistrovství světa Michálek tak může stále doufat, že si po letech 2010 a 2014 zahraje potřetí na olympijském turnaji. K tomu ale kromě uspokojivého zdravotního stavu potřebuje i důvěru reprezentačního kouče Josefa Jandače, jenž sice Michálka zařadil do svých úvah v souvislosti s turnajem pod pěti kruhy, ale nikoli jako hráče, který by měl ve výběru s jistotou být.

Jindřichohradecký rodák naskočil v dresu Sparty dosud do 14 utkání a připsal si deset bodů za dvě branky a osm přihrávek.

reklama