reklama

Novotný přišel o návrat do reprezentace, nahradí ho Vincour

MS 2015, Česko–Německo: Jiří Novotný. MS 2015, Česko–Německo: Jiří Novotný. autor: Milan Kammermayer
Z nominace hokejové reprezentace na turnaj Karjala vypadli kvůli zranění útočník Jiří Novotný a obránci Jan Košťálek a Tomáš Pavelka. Kouč Miloš Říha starší místo nich povolal do útoku Tomáše Vincoura z Hradce Králové a třinecké beky Milana Douderu s Davidem Musilem. Novotného měl původně nahradit Martin Zaťovič z Brna, i on se ale ze zdravotních důvodů omluvil.

Pětatřicetiletý útočník Novotný z Ambri-Piotty naposledy reprezentoval v květnu 2015 na domácím světovém šampionátu v Praze. Mistr světa z roku 2010 měl být zamýšleným lídrem a pravděpodobně i kapitánem výběru pro úvodní díl série Euro Hockey Tour. O šanci na to, aby Říhu přesvědčil o přínosu pro národní tým, přišel kvůli svalovému zranění.

Košťálek není v pořádku, ačkoliv absolvoval utkání nedělního 17. kola extraligy a pomohl asistencí k výhře Sparty 5:4 v prodloužení na ledě Pardubic. O omluvence jeho spoluhráče Pavelky bylo prakticky jasno poté, co ze zápasu odstoupil po zásahu kanadského beka ve službách Dynama Tye Wisharta. "Tomáš Pavelka má polámané kosti v obličeji," uvedl na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Sparty Jaroslav Nedvěd.

Sedmadvacetiletý Vincour má na kontě 22 startů v národním týmu, v reprezentaci se objevil naposledy v květnu 2016. V aktuální sezoně odehrál za Hradec Králové 17 zápasů, ve kterých vstřelil osm branek a přidal tři asistence. Je tak nejlepším střelcem Východočechů.

Pětadvacetiletý Musil má na kontě pět reprezentačních startů a byl i členem širší nominace na poslední světový šampionát v Dánsku. Stejně starý Doudera patří k adeptům reprezentačního dresu už několik posledních sezon, za národní mužstvo odehrál 35 utkání a hájil jeho barvy i na světovém šampionátu 2016 v Rusku.

Návrat kapitána? Vážil bych si toho, říká Novotný. V Ambri si užívá vysněné angažmá Návrat kapitána? Vážil bych si toho, říká Novotný. V Ambri si užívá vysněné angažmá Čtěte zde
reklama