reklama

Hokejová Slavia doplatila hráčům dlužné výplaty

Hokejisté Slavie - ilustrační foto. Hokejisté Slavie - ilustrační foto. autor: CPA Eduard Erben
Vedení hokejové Slavie doplatilo hráčům dlužné výplaty z minulé sezony.

Praha - Vedení hokejové Slavie doplatilo hráčům dlužné výplaty z minulé sezony. Potvrdili to zástupci České asociace hokejistů (CAIHP), kteří se na vyřešení problému podíleli. Na přelomu roku se na ni obrátil jménem hráčů útočník Jaroslav Bednář.

"Jsem si vědom toho, že samotný proces byl zdlouhavý, ale pro nás to byla první kauza hromadného vymáhání dluhů hráči versus klub," uvedl předseda asociace Marek Černošek, který dluhy Slavie v březnu oficiálně potvrdil, což se představitelům pražského klubu nelíbilo.

Podle Černoška se na uhrazení závazků podíleli Richard Benýšek jako zástupce majoritního vlastníka i spolumajitel klubu Vladimír Pitter. "Osobně si přeju, aby se podobných případů dělo v českém hokeji co nejméně. Byl to ovšem příklad toho, že kromě dalších chystaných priorit umíme našim členům v případě podobných problémů opravdu pomoci," řekl Černošek na webu asociace.

S asociací, nebo bez ní?

Slavia v oficiálním prohlášení potvrdila, že všechny závazky vůči hráčům z akcionářské půjčky uhradila. Zároveň však uvedla, že hráčská asociace v tom nehrála roli. "Nikdo z vedení HC Slavia Praha s nikým z hráčské asociace nejednal. Hráči klubu byli informováni o způsobu a termínu úhrady jejich pohledávek, což se stalo ještě předtím, než se do toho asociace vložila," uvedli představitelé klubu.

Ředitel extraligy a předsedy smírčí komise Českého svazu ledního hokeje Josef Řezníček ale řekl, že právě na návrh asociace bylo se Slavií zahájeno smírčí řízení. "Ke včerejšímu (pondělnímu) datu bylo vše vyřešené a řízení bylo staženo," uvedl Řezníček, jehož postup ocenil Černošek. "Byl nestranný a velmi mi pomohl při všech krocích, které jsme podnikali při legitimní ochraně zájmů našich členů," dodal Černošek.

Pokud by Slavia dluhy neuhradila do 31. srpna, hrozilo by jí, že nedostane licenci pro start v příštím ročníku extraligy.

reklama