Třinec zvítězil podesáté v řadě, vyhrály i Sparta a Litvínov

Třineckou hokejovou euforii nepřibrzdila ani Slavia
Hokejový lídr z Třince ani v 37. kole nenalezl přemožitele a proti Slavii vyhrál už desáté utkání v řadě.
Souboj prvního s posledním se ale nejprve nevyvíjel podle předpokladů.
Jako první se totiž díky Bednářovi dostala do vedení Slavia.
Dlouho si tihle fanoušci, ale radosti neužili.
Aktualizováno 11. 1. 2015 20:11
Třinec ve 37. kole extraligy porazil Slavii 5:2, Pardubice po velkém obratu vyhrály v Karlových Varech 3:2, Sparta udolala Vítkovice 4:2.

Praha - Hokejisté Třince v utkání 37. kola podle očekávání přesvědčivě porazili Slavii 5:2. Poslední Pražané sice na ledě lídra vedli, ale papírovým předpokladům Třinec učinil zadost pěti góly během čtrnácti minut.

Dvakrát se trefil nejlepší extraligový střelec Erik Hrňa a i on protáhl vítěznou sérii Ocelářů na deset utkání. Hrozivá šňůra Pražanů se naopak rozrůstá: na tříbodový zisk čekají od 16. listopadu už šestnáct zápasů, venku nebodovali poosmé za sebou.

Dva body získal druhý Litvínov, jenž skvělými přesilovkami zdolal v prodloužení Liberec 3:2. Stejný zisk si odváží také Brno z Mladé Boleslavi. Přestože Kometa vedla v páté minutě už 2:0, nakonec triumfovala až v prodloužení 4:3.

Především díky dvěma gólům a dvěma asistencím Kumstáta vyhrála Sparta nad Vítkovicemi 4:2. Po velkém obratu v závěrečné třetině slaví Pardubice vítězství nad Karlovými Vary 3:2. Západočeši tak prohráli počtvrté v řadě.

Na góly úsporné drama přinesl souboj sousedů ve středu tabulky. Plzeň v něm nakonec udolala Olomouc po samostatných nájezdech 2:1. Po třech výhrách v řadě ztratil všechny body Hradec Králové. Mountfield doma nestačil na Zlín, jemuž podlehl 0:3.

Třinec po malátném úvodu Slavii smetl

Slavia v první části nepřipomínala extraligového otloukánka, Gregorův tým byl v úvodní desetiminutovce na ledě favorita aktivnější. Už po dvaceti sekundách snad pětkrát z brankoviště puk dorážel Stránský, ale Hrubce nepřetlačil. Domácí sice ihned kontrovali únikem Adamského, ten však po bekhendové kličce už nestihl puk zvednout přes beton roztaženého Furcha. Jinak ale Třinec po většinu první třetiny působil malátně. Jakoby se Ocelářům nechtělo jít proti nejslabšímu týmu až za práh bolesti a v 8. minutě je vytrestal Bednář, který Hrubce v přesilové hře znehybnil přesnou trefou nad levé rameno. Slezany probudila vyrovnávací branka Ciencialy, který pět sekund před koncem první části vyzrál na Furcha kličkou do bekhendu. Hosté přišli o náskok a zřejmě i o víru, že by v Třinci mohli obstát.

V prostřední části se to na ně sesypalo. Hrňa ve 24. minutě pohotovou střelou k tyči otočil skóre a Slavia si kalich hořkosti do dna vypila při třetím gólu, který byl klasickým vlastencem: zpětnou přihrávku Marka Růžičky Poletín smolně nasměroval do brusle spoluhráče Valacha, od níž se puk odrazil do branky. Oceláři se uklidnili a utěšeně navyšovali výsledek. Polanský se po čtyřgólové kanonádě v Brně trefil i doma a bekhendem zakončil průnik Draveckého a v přesilovce se prosadil technickou střelou z pravé strany opět Hrňa. Po pátém gólu během čtrnácti minut Furch utekl z brány.

Třinec se se čtyřgólovým náskokem spokojil a znovu začal hrát více na krásu. Slavia zbytek zápasu nevypustila a usilovala alespoň o snížení. Blízko byl Kolář, ale po sólu těsně minul tyč. Za snahu byli hosté kuriózně odměněni osm minut před koncem, když Stránského nahození z půlky hřiště o mantinel nabral směr na třineckou branku a pomalu letící puk Hrubcovi proklouzl pod lapačkou.

Litvínov vytěžil z velké převahy dva body

Litvínov, který měl v zádech čtyři výhry v řadě, začal proti Liberci aktivně. Už v první minutě prověřil Lašáka střelou z pravého křídla Petružálek a slovenský brankář měl plné ruce práce. V další šanci byl Kubát, který si sjel od modré čáry a vystřelil švihem. V 6. minutě se ale radovali z vedoucí branky hosté. Jurčík prohrál vhazování v obranném pásmu, Filippi se rychle zorientoval, pohotově vypálil a puk skončil za překvapeným Francouzem. Vyrovnání přišlo poměrně rychle. V 9. minutě Jurčík své předešlé zaváhání napravil, když dorazil se štěstím puk za Lašáka. Poté hráli Liberečtí necelou minutu dvojnásobnou početní výhodu, ale neprosadili se. V 18. minutě tak šli do vedení domácí. Přesilovkovou kombinaci zakončil Jánský, který dorazil puk za ležícího Lašáka.

Úvod druhé části patřil opět Litvínovským. Kubát našel zpoza branky Hübla, Lašák však zakročil levým betonem. Další šanci měl opět na hokejce nejproduktivnější hráč extraligy Hübl, ale liberecký brankář se rychle přemístil a zakročil. Litvínov měl navrch i nadále, ale branku nepřidala ani dvojice Martynek a Jurčík. V 38. minutě domácím zatrnulo, když se po nečekaném odrazu puku od zadního mantinel dostal do šance Balaštík, ale netrefil prázdnou branku.

Ve třetí třetině měli navrch Bílí Tygři. V úvodu prověřil Francouze Bartek rychlou střelou, ale domácí brankář si poradil. V 46. minutě už Vampola propálil od modré čáry Francouze a bylo vyrovnáno. Litvínovský brankář se vyčítavě ohlížel na obránce Frola, který mu zakryl výhled. Další šanci měl Bakoš, Francouz ale zakročil. V 57. minutě zakončil přečíslení dvou na jednou s Lukešem sám Jánský, ale ztroskotal na libereckém brankáři. V závěru třetí třetiny mohli strhnout vítězství na svou stranu hosté, Radivojevič ani Filippi však neuspěli. V prodloužení při Bulíkově vyloučení využil Litvínov potřetí v utkání přesilovku, když Lukeš propálil Lašáka.

Spartě vychytali výhru dva brankáři

Sparťanům, v jejichž sestavě se poprvé po návratu z juniorského MS objevil útočník Réway, se vydařil vstup do utkání s Vítkovicemi. Oba týmy sice nejprve nevyužily první přesilové hry, faul Čerešňáka však Sparta již potrestala. V sedmé minutě otevřel skóre po Rolinkově přihrávce Kumstát. V polovině první třetiny si dvojice útočníků role vyměnila a Pražané vedli 2:0. Vítkovice se do hry vrátily v přesilových hrách. V 17. minutě se na trestné lavici sešli Buchtele s Poláškem a hosté výhodu pět na tři využili. Snížil Huna. Slovenský útočník mohl při pokračující klasické přesilovce vyrovnat, ale Novotný jeho šanci zlikvidoval. Na konci úvodní dvacetiminutovky se proti Klimkovi vytáhl Dolejš.

Sparta mohla získat klid na své hokejky v dalších početních výhodách, které ale nevyužila, a následně sama v oslabení inkasovala. Ve 29. minutě vyrovnal druhou brankou Huna. Hosté mohli následně přidat další gól, ale Pražané se ubránili a postupně i otřepali z úderu soupeře. Ve 33. minutě trefil Buchtele tyč, vedení na stranu Sparty ale vrátil až následně Kumstát, jemuž opět ideálně přihrával kapitán Rolinek.

Ideální šanci zvýšit své vedení měli domácí ve dvojnásobné početní výhodě, Ostravští se ale 71 sekund ve třech ubránili. I díky tomu, že nevyužili další přesilovky, trnuli v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 41. minutě měli hosté výhodu trestného střílení. Lukáš, který na něj nastoupil místo Novotného, však nájezd Zíba zlikvidoval. Sparta nakonec vedení udržela. Poslední slovo měl v 60. minutě Pech, který skóroval do prázdné branky při přesilové hře domácích.

Plzeň vyhrála až na nájezdy

Plzeňští vstoupili do utkání s Olomoucí aktivněji, ale nedokázali zužitkovat dvě přesilové hry. Trvaje pořádně vystrašila až bekhendová dorážka Lva v 11. minutě, která jen těsně minula odkrytou olomouckou branku. Hosté poté přečkali další oslabení a v 15. minutě mohli jít do vedení, nekrytý Vyrůbalík ovšem zblízka neprostřelil Machovského. Lépe bruslící Plzeň dostal tři minuty před pauzou do vedení Schleiss, jenž po přesné přihrávce Lva do jízdy skóroval mezi betony.

Na začátku prostřední části vybídl při přečíslení Pletka ke střele z voleje Kratěnu, ale Trvaj se stačil proti jeho bombě včas přesunout. Hosté hrozili z brejků, Kucharczyk však ve 23. minutě zakončil svoji samostatnou akci příliš slabě. O čtyři minuty později si Indiáni vynutili dlouhou přesilovku pět na tři, zvýšit své hubené vedení v ní nedokázali a navíc jí zkrátil svým faulem Mozík. Po polovině zápasu srovnal nováček herně krok, ale paradoxně otevřenějšího pojetí Olomouce ve středním pásmu využil ve 32. minutě ke střele mířící do břevna Lev. Vzápětí na druhé straně Machovský zlikvidoval pokus mezi kruhy osamoceného Marosze. Hosté se směrem dopředu osmělili, ovšem vzápětí je oslabilo vyloučení Jaroměřského na pět minut za faul kolenem. Od další pohromy Moru zachránil Trvaj, který stačil vyrážečkou v oslabení skvěle zabránit Pletkovi v gólové dorážce.

Do třetí dvacetiminutovky naskočili domácí s jasným cílem přidat druhou branku. Při přečíslení tři na dva ale Pletka ve 44. minutě nejprve trefil levou tyč a z dorážky mířil bekhendem nad. Plzeňský nápor vrcholil ve 47. minutě, kdy po Indrákově nabídce Lev z úhlu pálil do pravé tyče a za chvíli stejnou část olomoucké branky zastavila ránu Jána Sýkory od modré čáry. Hosté ovšem přečkali i další oslabení a v 57. minutě z ojedinělé šance srovnal po vyražené střele Buce pohodlně Patera. V následném prodloužení Ján Sýkora zamířil v dobré pozici nad a vzápětí neproměnil samostatný únik. O druhém plzeňském bodu rozhodl až vítězný nájezd Johnsona.

Pardubický obrat ve Varech

Ačkoliv první nebezpečnou střelu zápasu v Karlových Varech vyslal pardubický mladík Špaček, byli v první třetině aktivnější domácí. Šance si postupně vytvořili Skuhravý, Koblasa a zejména Vojtěch Tomeček, který v 16. minutě v pádu mohl otevřít skóre utkání. Za Východočechy měl ojedinělou příležitost pouze Nahodil. Útočný hokej pokračoval i v prostředním dějství a Energie svojí herní převahu vyjádřila i brankově. Ve 23. minutě si od mantinelu vybruslil Vachovec a zblízka nedal Kristanovi šanci. Ve 34. minutě fauloval Havlík Balána, který nařízené trestné střílení střelou na vyrážečku proměnil a zvýšil.

Domácí ještě zvýšili aktivitu, ale příležitosti měli i pardubičtí Špaček a Benák. Západočeši mohli odskočit na tříbrankové vedení ve 37. minutě. Ve vlastním oslabení ujel Duda a jeho příležitost zastavil Benák jen za cenu faulu, po kterém bylo opět nařízeno trestné střílení. Karlovarský kapitán ale efektní zadovkou trefil jen levou tyč. A Pardubice po 21 vteřinách závěrečného dějství zahájily obrat. U levé tyče zůstal nekrytý Zohorna a poprvé překonal Habala. O sedm minut později chyboval při útočném výletu obránce Jan Tomeček a vzápětí z dorážky srovnal stav Nahodil.

Východočeši vstřelili vítěznou branku v 52. minutě při přesilovce pěti proti třem, při které navíc nemohl naplno bránit Duda, protože zlomil hokejku. Po Sýkorově ráně skóroval snadno z dorážky Marcinko. K vyrovnání Energii nepomohly dvě přesilovky a stav se nezměnil ani v minutu trvající hře bez brankáře. Pardubice tak pod taktovkou nástupce Zdeňka Venery navázaly na páteční domácí výhru nad Spartou.

Bleskový obrat stačil Boleslavi jen na bod

Boleslavští fanoušci s ohledem na neuspokojivé výsledky extraligového nováčka z poslední doby roztáhli ve svém sektoru transparent s nápisem 'Nechceme baráž' a do kotle se začali vracet až v průběhu první minuty. Vzkaz od fanoušků však hráče nenakopl a Mladá Boleslav v duelu s Brnem od počátku ztrácela. Na začátku čtvrté minuty brankáře Martina Růžičku překvapila střela Ptáčka od modré čáry a za minutu a půl přidal druhý brněnský gól Honejsek při přesilovce, ve které využil ideální Vondráčkovu přihrávku před brankoviště. Stavem 0:2 zaskočení domácí působili odevzdaně a hosté mohli přidat i další góly, ale příležitosti Tona, Jana Hrušky a Ptáčka zneškodnil Růžička.

Ve druhé třetině Boleslavští zlepšili hru, povzbudila je dvě ubráněná oslabení v rychlém sledu, Trončinský se dokonce pokoušel ohrozit brněnskou bránu ve čtyřech. Největší šanci měl však ve 35. minutě Lenc, který dostal přihrávku zpoza brány po dobré práci Musila, jenže z ideálního prostoru trefil brankáře Čiliaka. Ten přežil i několik závarů u vlastní brány, překonal ho až 11 vteřin před koncem prostřední třetiny Robar, který tečoval Stříteského nahození od modré čáry.

Gól do šatny Mladou Boleslav povzbudil a na začátku třetí třetiny v rozmezí 35 vteřin otočila dvěma brankami z 1:2 na 3:2. Nejprve Bárta při přečíslení pohotově vyrovnal po přihrávce Mikulíka a vedení překlopil na stranu domácích Robar, jenž střelou od modré čáry využil signalizovanou výhodu a skóroval podruhé v zápase. Hosté však nepřipustili delší útlum a za 70 vteřin vyrovnali na 3:3. Vondráček měl na pravé straně volnou cestu a zavěsil pod horní tyč. Atraktivní třetí třetina nakonec přenesla zápas až do prodloužení, ve kterém po 19 vteřinách rozhodl o brněnské výhře Honejsek svým druhým gólem v utkání.

Hradci ještě chyběly síly

Hradec se vrátil do hry po týdenním půstu zaviněném zdravotními problémy a proti Zlínu byl prakticky kompletní. První šanci zápasu měl elitní útok Kudrna - Mertl - Šimánek, když zahrozil poslední jmenovaný. Kašíka, v první třetině mírně nejistého, však ani napodruhé nepřekonal. V úvodní třetině měl podobnou možnost už jen hostující Svoboda, jenže bekhendem zamířil těsně nad bránu. Jinak se hrál uspávací hokej, k čemuž přispěl opatrnou hrou i Zlín. Trpělivost úřadujícímu mistrovi přinesla úvodní branku. Jeho systém tak byl znovu úspěšný. Ve 27. minutě poslal Holík dlouhou přihrávku na Kubiše, ten jel sám na Kantora a trefil se přesně pod lapačku. Domácí se čílili, podle nich byl střelec branky v postavení mimo hru.

Největší možností Hradce na vyrovnání byla o půlce zápasu 61 vteřin trvající přesilovka pět na tři. A ač měl Zlín před utkáním nejhorší bilanci ubráněných oslabení v celé soutěži, tentokrát si v pohodě poradil. Těsně poté navíc Veselý po návratu z trestné lavice jel sám na Kantora, ale hradecký brankář zasáhl.

Ve třetí části pokračoval zápas v podobném stylu. Mountfield se nemohl prosadit přes pevnou obranu, zato hosté byli produktivní. Druhou branku vstřelil zblízka po perfektní kombinaci Čech. Přesně tento scénář Zlínu nahrával, což se potvrdilo i v dalším průběhu. Dvakrát krátce po sobě byl vyloučen Kudrna a v druhém případě Zlín trestal. Ve 49. minutě skóroval obránce Matějíček. Byla to skvělá rána od modré čáry. Domácí neměli drajv, aby zápas otočili, ve velké šanci navíc selhal Kukumberg, který stále čeká na první zásah na domácím stadionu. Brankář Kašík si tak svou premiérovou nulu v sezoně pohlídal.

Výsledky 37. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Cienciala (Rufer, Marek Růžička), 24. Hrňa (Žejdl, Orsava), 26. Marek Růžička, 31. Polanský (Dravecký, Adamský), 34. Hrňa (Nosek, Plíhal) - 9. Bednář (Sklenář), 52. Stránský (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5068.

Třinec: Hrubec - Nosek, Klesla, Galvas, Linhart, Foltýn, M. Doudera, Matyáš, od 34. navíc L. Doudera - Hrňa, Klepiš, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Žejdl, Plíhal, Matuš - Ciencala, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Knot, Holub, A. Růžička, Štich, Valach, Kolařík - Stránský, Bednář, Sklenář - Holec, Divíšek, Kolář - J. Veselý, Vas, J. Doležal - Poletín, Vrdlovec. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Rolinek, Ďaloga), 10. Rolinek (Kumstát, Barinka), 35. Kumstát (Rolinek, Švrček), 60. Pech (Kumstát) - 17. Huna (Malec, Roman), 29. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 4678.

Sparta: F. Novotný (40:51 na trestné střílení Lukáš) - Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Švrček, Barinka - Réway, J. Hlinka, Klimek - Kumstát, Pech, Rolinek - Forman, Buchtele, Sabolič - M. Procházka, Bahenský, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.
Vítkovice: Dolejš - Kovář, Kudělka, Zíb, Malec, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor - T. Svoboda, Burger, Olesz - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - Kucsera, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 23. Vachovec (Balán), 34. Balán z trestného střílení - 41. T. Zohorna (Marcinko, Píša), 48. Nahodil (Kaut), 52. Marcinko (P. Sýkora, Benák). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3745.

Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Bičánek, T. Dvořák - D. Hruška, Balán, Vachovec - V. Tomeček, R. Hruška, Duda - Koblasa, Skuhravý, Micka - Gorčík, Heizer, R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Pardubice: Kristan - Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím - P. Sýkora, T. Zohorna, M. Špaček - Radil, Nahodil, Tybor - Gašparovič, Marcinko, Starý - Voženílek, Cetkovský, Kaut. Trenéři: Říha st. a Říha ml.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč), rozhodující sam. nájezd Johnson - 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Cibák 10 min. a Jaroměřský (oba Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4912.

Plzeň: Machovský - Pulpán, Jeřábek, Mozík, Boháč, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Bližňák, Pletka - Indrák, Lev, Schleiss - F. Suchý, T. Sýkora, Kubalík. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.
Olomouc: Trvaj - Jaroměřský, Vyrůbalík, Staněk, Houdek, Škůrek, Ondrušek, Rašner - Rác, Marosz, Cibák - T. Rachůnek, Patera, Matai - Zuzin, Herman, Laš - Kucharczyk, J. Knotek, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Holík, Kotvan), 47. F. Čech (Kubiš, Říčka), 50. Matějíček (Žižka, Čajánek). Rozhodčí: Polák, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 3975.

Hradec Králové: Kantor - Dietz, Vydarený, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Pospíšil - Vantuch, Knotek, Skokan - P. Beránek, Tvrdík, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Říčka - Ondráček, Leška, Köhler - Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdíra.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Jurčík (Martynek, T. Pavelka), 18. Jánský (Hübl, Ručinský), 64. Lukeš (Petružálek) - 6. Filippi, 46. Vampola (Radivojevič). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 4158.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Štindl, Frolo - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Kajínek, Voráček, Gřegořek, Vitásek - Balaštík, Vampola, Radivojevič - Bakoš, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, J. Vlach - Bulíř, T. Urban, Víšek. Trenéři: Čada a M. Černý.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (M. Látal, Kašpařík) - 4. Ptáček (J. Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, H. Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Ptáček, H. Zohorna). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4020.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Ovčačík, Trončinský, M. Hruška, Robar, Trška, R. Čermák - Klimenta, Broš, Pacovský - Bárta, D. Výborný, Mikulík - M. Látal, Kašpařík, Pabiška - Lenc, Musil, Rys - Volf. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Vágner - Ton, J. Hruška, J. Káňa II - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Kusko. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

1. Třinec 36 24 3 3 6 129:68 81
2. Litvínov 37 19 6 3 9 120:90 72
3. Sparta Praha 37 19 5 1 12 127:89 68
4. Brno 37 18 3 5 11 107:106 65
5. Pardubice 36 18 1 1 16 109:113 57
6. Plzeň 37 14 5 1 17 100:90 53