reklama

Hokejovou Slavii převzal slovenský kouč Gregor

Dušan Gregor Dušan Gregor autor: Ondřej Besperát
Poslední tým extraligové tabulky povede společně s Josefem Beránkem, který u mužstva již působil.

Praha - Beznadějně poslední tým hokejové extraligy Slavia zná jméno trenéra, který ji má vrátit do bojů o play off. Po odvolaném Ladislavu Lubinovi tým převezme zkušený slovenský trenér Dušan Gregor.

Klub o tom dnes informoval v tiskové zprávě s tím, že pomáhat bude Gregorovi dosavadní asistent Josef Beránek.

"Jsem přesvědčený, že tým dostane s příchodem pana Gregora nový impuls. Jeho přístup k trénování a vedení mužstva je podle mě to, co Slavia v současné situaci potřebuje," prohlásil majitel klubu Vladimír Pitter.

Pozitiva prý jsou

Slavia na posledním místě extraligové tabulky ztrácí sedm bodů na předposlední Vítkovice (má však dva zápasy k dobru) a devět na Karlovy Vary, které drží desátou, tedy poslední postupovou příčku do play off.

Sešívané však v tuto chvíli děsí šňůra osmi porážek v řadě.

"Pokusím se udělat všechno pro to, aby se Slavia dostala tam, kam patří. Nečeká nás jednoduchá práce, ale chceme ji postavit na pozitivech, která tady jsou," prohlásil Gregor.

Liberec dovedl do semifinále

Ten letošní ročník začal na střídačce Admiralu Vladivostok v KHL, na konci listopadu byl však odvolán. Z extraligy je Gregor velmi dobře znám z Liberce, který v roce 2008 dovedl do semifinále play off, kde shodou okolností vypadl v sedmi zápasech s později mistrovskou Slavii.

Gregor vedl tým poprvé dnes dopoledne, o jeho příchodu do Slavie se však spekulovalo delší dobu poté, co vázla jednání s jiným zvučným trenérem Milošem Říhou starším. Toho Slavia před čtrnácti dny poté, co se vedení klubu rozhodlo odvolat Ladislava Lubinu, oslovilo také. Podle informací deníku Aktuálně.cz ale Říha v tuto chvíli spíše vyčkává na atraktivnější nabídku z Ruska.

reklama