reklama

Hokejový kanonýr Ujčík podepsal smlouvu s Jihlavou

Viktor Ujčík. Viktor Ujčík. autor: ČTK
Hokejový útočník Viktor Ujčík definitivně potvrdil, že stráví nadcházející ročník v dresu prvoligové Jihlavy

Jihlava - Hokejový útočník Viktor Ujčík definitivně potvrdil, že stráví nadcházející ročník v dresu prvoligové Jihlavy. S Duklou se trojnásobný mistr světa připravoval a o dalším pokračování kariéry se chtěl rozhodnout podle aktuálních pocitů. Jednačtyřicetiletý kanonýr strávil uplynulých šest sezon ve Vítkovicích.

"Po dlouhé a zralé úvaze jsem se rozhodl, že končím zkušební období. rozhodl jsem se podepsat v Dukle smlouvu," řekl Ujčík na dnešní tiskové konferenci. Třetí nejlepší střelec v historii nejvyšší soutěže, v které nastřílel 410 branek, se tak vrací do mateřského klubu.

"Budu dělat maximum pro to, aby lidi byli spokojení. Vážím si strašně podpory hráčů a finanční sbírky na mě," připomněl Ujčík, že se fanoušci rozhodli přispět na odstupné vyplývající z tabulkové hodnoty Vítkovicím. "Budu se snažit hrát maximum toho, co ve mně je, poradit mladším, burcovat je v kabině."

Dukla stahuje odchovance

V dresu Jihlavy se Ujčík objevil krátce na střídavý start na čtyři zápasy v sezoně 2003/04, kdy působil v pražské Spartě. Jinak ještě extraligovou Duklu opustil po sezoně 1994/95, když přestoupil do Slavie. Hrál také za Třinec, Spartu a Plzeň.

V nejvyšší soutěži Ujčík zaznamenal v 959 duelech 803 bodů za 410 gólů a 393 asistencí. V uplynulé sezoně byl nejproduktivnějším aktivním hráčem extraligy. Působil také tři roky ve finském Kärpätu Oulu, s kterým získal v letech 2005 a 2007 titul. Zlato má i se Spartou z roku 2003 a rovněž s Jihlavou už z roku 1991. Tehdy ale sehrál jen dva zápasy.

"Naše filozofie je, aby tady působilo co nejvýše odchovanců. Budu rád, když se naši hráči vždycky vrátí a pomohou nám zpět na pozice, kam Dukla patří. Je asi nezpochybnitelné, že Viktor pro nás má velkou cenu. Moc jsem o Viktora stál a kontaktoval jsem ho hned po skončení sezony," prohlásil generální manažer Jihlavy Bedřich Ščerban.

"Od začátku jsme byli připraveni na to, že budeme muset zaplatit za jeho hráčská práva. Jsem rád, že jsme tento akt dotáhli do konce. Přeji si, aby se Viktorovi dařilo, aby chodilo více diváků do ochozů," dodal Ščerban.

reklama