reklama

Hrabal bude hrát ve Finsku za Lahti, Polák za Tampere

Vojtěch Polák. Vojtěch Polák. autor: Lenka Rybaříková
Dva čeští hokejisté ve středu stvrdili svá angažmá ve finské nejvyšší soutěži.

Lahti - Hokejový obránce Josef Hrabal bude působit v Lahti. S finským klubem se devětadvacetiletý bek dohodl na spolupráci do konce sezony. Vedení Pelicans o tom informovalo na svých oficiálních internetových stránkách. Útočník Vojtěch Polák bude působit v Ilvesu Tampere

Přerovský rodák Hrabal v minulé sezoně působil v extraligovém Třinci a Sibiru Novosibirsk, hrajícím Kontinentální ligu. V srpnu se snažil prosadit do Dinama Riga, ale v lotyšském klubu neuspěl na zkoušce. V minulosti hrál Hrabal i za Vsetín, Čerepovec nebo švédské MODO.

V kádru aktuálně dvanáctého týmu finské ligy je Hrabal třetím českým hokejistou. Za Pelicans už hrají obránce Tomáš Kudělka a útočník Michal Řepík.

Vojtěch Polák se s předposlední týmem finské soutěže Tampere dohodl na spolupráci do konce sezony, smlouva však podle oficiálního klubového webu obsahuje klauzuli o měsíční zkoušce.

Rodák z Ostrova nad Ohří naposledy hrál v extraligovém Třinci, v této sezoně byl dosud bez angažmá. V minulosti Polák hájil barvy Karlových Varů, Sparty, Jihlavy nebo Chomutova. Na kontě má i pět zápasů v NHL v dresu Dallasu, působil i v Klotenu, Langnau, Davosu a Rize.

reklama