reklama

Ton vypadl ze sestavy. Potřebuje odpočinek, tvrdí Sparta

FOTO Sparta srazila k ledu Piráty, stále je však poslední V utkání 16. kola Tipsport extraligy se utkala pražská Sparta s chomutovskými Piráty. Vy se můžete podívat na fotogalerii z tohoto utkání. Foto: CPA - Eduard Erben
Zkušený útočník Petr Ton byl pro utkání s Chomutovem vyřazen ze sestavy.

Praha - Různými prostředky se snaží trenéři hokejové Sparty nabudit tým k lepším výkonům a výsledkům, které by vedly k opuštění poslední přičky extraligové tabulky.

Jedním z nich bylo i stažení tradiční opory Petra Tona ze sestavy pro úterní zápas s Chomutovem. Přestože Sparta zvítězila 4:2, jeho absence, která nebyla vynucena zdravotními důvody, překvapila.

"Petrovi se nedaří, proto jsme se už včera dohodli, že dnes (proti Chomutovu) nebude hrát. Nedával góly, měl i hodně minusových bodů, tak jsme usoudili, že mu dáme pro tento zápas odpočinek," zdůvodnil asistent trenéra Jan Votruba, proč Ton chyběl.

Sestava podle aktuální formy

Sparťanský realizační tým bral ohled na formu zvláště z posledních pěti utkání, v nichž si Ton připsal do kanadského bodování pouze jeden gól. Celkem letos zatím nastřílel pět branek, k nimž přidal čtyři asistence. S osmi zápornými body v bilanci plus/minus je však nejhorší z celého týmu.

"Dali jsme příležitost jiným hráčům. Od Petra jsme čekali výraznější výkony a udělali jsme sestavu podle aktuální formy hráčů," řekl hlavní kouč Václav Sýkora.

"Dlouhodobější to však není. Věřím, že to je velký hráč a že je to otázka jednoho dvou dnů a bude zpátky v sestavě," odmítl Votruba spekulace o možném konci sparťanské ikony.

Tenkrát: Snad příště hrát bude

Podle Votruby je možné, že v příštím zápase může zůstat na jen na tribuně zas někdo jiný. "Je to signál pro všechny hráče."

To si uvědomuje i střelec dvou branek do sítě Pirátů Petr Tenkrát. "Tohle se může stát každému. Je tu složitá situace. Pro zlepšení výkonu se tu snaží dělat úplně všechno. Sice jsme cítili to, že Ton nehraje, jako veliké oslabení, ale je to rozhodnutí trenérů, které musíme akceptovat. Doufám, že příště už bude hrát a že nám pomůže k dalšímu vítězství."

reklama