reklama

Jágr chybí v nominaci na Světový pohár, pojedou Kempný i Šustr

Jaromír Jágr na Světovém poháru 2004. Bude o dvanáct let později chybět? Jaromír Jágr na Světovém poháru 2004. Bude o dvanáct let později chybět? autor: ČTK
Český tým ve středu zveřejnil nominaci na zářijový Světový pohár v hokeji. V šestnáctičlenné nominaci chybí 44letý Jaromír Jágr, hvězda Floridy Panthers. Tým ale ještě může být doplněn, na soupisce, která se uzavírá 1. června, je ještě sedm volných míst.

Praha - Zahrál si na posledním Kanadském poháru před čtvrt stoletím i Světových pohárech v letech 1996 a 2004, ve výběru pro nadcházející ročník, který se hraje v září, ale prozatím chybí. Řeč je o Jaromíru Jágrovi, 44leté hvězdě Floridy Panthers.

Ne že by o něj designovaný trenér národního týmu Josef Jandač nestál, ovšem Jágr zatím tvrdí, že je na tuhle akci příliš starý. Pokud se ale přeci jen rozhodne znovu obléknout dres se lvíčkem na prsou, musí tak učinit do konce května, neboť 1. června musí trenéři nahlásit definitivní nominaci.

Na té současné, kterou zveřejnili trenéři na středeční tiskové konferenci, aktuálně figuruje šestnáct jmen, doplnit jich zbývá sedm.

Jandač se rozhodl hned nominovat tři gólmany. Trochu překvapivě pozici třetího muže s maskou nedostal Dominik Furch, nýbrž Ondřej Pavelec. Mezi čtyři vyvovelné beky se dostal i jeden obránce z Evropy. Není jím Tomáš Kundrátek, ale Michal Kempný.

"Kempase jsme zvažovali a vybrali jsme ho, jelikož je nejvytíženějším bekem, kterého aktuálně na levé straně máme. Hraje klíčovou pozici v KHL a my mu věříme. Je to inteligentní hráč, který má podle mého dobře nakročeno do NHL," řekl Jandač.

Jarda? Zatím neřekl ano, ani ne

Mezi útočníky pak chybí například jméno Jiřího Hudlera. "V této chvíli jsme do útoku potřebovali více variabilnější hráče. Jirka teď navíc změnil klub, uvidíme, jak se na Floridě chytne," vysvětlil kouč národního mužstva.

Otázka Jágr se bude řešit až v květnu. "S Jardou jsme se shodli na tom, že ho v téhle první vlně vynecháme. Zatím z jeho strany nepadlo ano, ani ne. Teď se bude soustředit na sebe a na NHL. Já jsem mu svůj názor na jeho start řekl, uvidíme, jak se nakonec rozhodne," vyjádřil se ke startu Jágra manažer reprezentace Martin Ručinský.

Celý realizační tým velmi chválil práci skauta Detroitu Jiřího Fischera, který se sám konzultacemi na nominaci podílel. "Jirkova pomoc je neocenitelná. Ví o těch hráčích víc, než ví oni sami o sobě. Je to neskutečný profesionál. Dokonce se mu povedlo vyzvědět nějaké informace o soupiskách soupeřů," řekli na jeho adresu Ručinský s Jandačem.

Nominace českých hokejistů na Světový pohár v Torontu (17. září - 1. října):

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit Red Wings/NHL), Michal Neuvirth (Philadelphia Flyers/NHL), Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets/NHL),

Obránci: Radko Gudas (Philadelphia Flyers/NHL), Michal Kempný (Avangard Omsk/KHL), Roman Polák (San Jose Sharks/NHL), Andrej Šustr (Tampa Bay Lightning/NHL),

Útočníci: David Krejčí, David Pastrňák (oba Boston Bruins/NHL), Michael Frolík (Calgary Flames/NHL), Martin Hanzal (Arizona Coyotes/NHL), Tomáš Hertl (San Jose Sharks/NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL), Vladimír Sobotka (Avangard Omsk/KHL), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL).

reklama