Jágr nastartoval Rangers k druhé výhře, zářil i Sýkora

Red Spo
12. 4. 2008 9:10
New Jersey - Rangers 1:2, Pittsburgh-Ottawa 5:3
Hráči New Yorku Rangers Brandon Dubinsky (vlevo), Martin Straka (druhý zleva), Michal Rozsíval (uprostřed) a Marc Staal (vpravo) gratulují Jaromíru Jágrovi ke gólu do sítě New Jersey. | Foto: Reuters

New York - Gól Jaromíra Jágra nastartoval New York Rangers k výhře nad rivalem z New Jersey a "Jezdci" se ujali vedení 2:0 v celé sérii.

Rangers rozhodli o svém vítězství v závěrečné třetině zápasu. Ve 45. minutě se Jágr obtočil kolem branky a překvapil gólmana Brodeura, bleskový úder dokonal o 23 vteřiny později Sean Avery a "Jezdci" vedli 2:0.

Ďáblové dokázali už jen snížit, když Patrik Eliáš nahrál v 59. minutě na gól Johnu Maddenovi. Na zvrat to ale New Jersey nestačilo.

Skvěle se v bojích o Stanley Cup dařilo i Petru Sýkorovi. Český útočník Pittsburghu ve druhém zápase zastínil hvězdy Malkina a Crosbyho a dvěma góly pomohl ke zopakování triumfu nad Ottawou. Na vítězství 5:3 se podepsal dvěma brankami i Ryan Malone.

Skóre zápasu otevřel v závěru první třetiny Sergej Gončar, v polovině utkání pak během pěti minut poslal "Tučňáky" do třígólového vedení Sýkora.

Senators dokázali ještě vyrovnat, ale o druhé vítězství Penguins v sérii rozhodl minutu před koncem Malone, který ještě v power play soupeře upravil na konečných 5:3.

Góly Prospala a Hejduka na výhry nestačily

Dvakrát se trefil i Václav Prospal, který přidal i gólovou přihrávku, ale porážce své Philadelphie s Washingtonem 4:5 nezabránil. První výhru Capitals v sérii zařídil pět minut před koncem Alexandr Ovečkin.

Milan Hejduk z Colorada vyrovnával v zápase s Minnesotou minutu před koncem na 2:2, ale Avalanche padli hned v prvním prodloužení po brance Carneyho a Minnesota srovnala sérii na 1:1.