Jágr přišel o zuby i o střeleckou smůlu

zh
30. 10. 2007 6:23
New York Rangers porazili Tampu Bay 3:1
Jágr ztratil zuby a našel síť, komentuje jeho bilanci ze zápasu s Tampou Bay agentura AP. | Foto: Reuters

New York - Hokejový klub NHL New York Rangers se snad  konečně zvedá. A s ním Jaromír Jágr. V zápase proti celku Tampa Bay byl po zásluze vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Vítězství 3:1 pro něj však mělo hořkosladkou příchuť.

Vstřelil v něm vítězný gól a na jeden přihrál, ovšem po zásahu pukem do úst přišel o několik zubů. "Jágr ztratil zuby a našel síť," komentuje jeho bilanci  ve střetnutí s Tampou Bay agentura AP.

Jezdci šli doma v 8. minutě do vedení zásluhou Nigela Dawese. Ve druhé třetině padl jediný gól. Newyorský obránce Marek Malík zahákoval Vincenta Lecavaliera ve vyložené šanci, sudí nařídil trestné střílení, které Lecavalier proměnil, a vyrovnal.

Ve třetí třetině se však konečně probudil Jaromír Jágr. Nejprve v 51. minutě po přihrávce Michala Rozsívala poslal v přesilovce domácí do vedení, o necelé tři minuty přihrával opět v přesilové hře s Chrisem Drurym Brendanovi Shanahanovi na poslední gól střetnutí.

Dále čtěte:

Také Shanahan  si v utkání připsal 1+1 za branku a asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

"Rozbitá brusle, rozbitá rukavice, rozbité zuby. To byla noc," povzdechl si s (bezzubým)  úsměvem podle stránek nhl.com Jaromír Jágr.

Ten si vše pěkně rozložil do tří třetin. V první zaznamenal defekt na brusli, v druhé na rukavici a v ústech. Ve třetí třetině pak zaznamenal gól a přihrávku. Snad tím definitivně protrhnul svou střeleckou smůlu, skóroval již ve druhém duelu za sebou.

I přes bolestivé zranění neztrácel svůj pověstný humor. "Ještě jsem se neviděl. Ale bude Halloween, aspoň nemusím kupovat masku," citují jeho slova stránky nhl.com.

New York Rangers zvítězili 3:1. Šlo teprve o jejich druhé vítězství ze sedmi zápasů.

Toronto připravilo fanouškům špatný sen

Kruté domácí představení prožilo Toronto proti Washingtonu. Po první třetině prohrávalo 1:4, po druhé 1:6, utkání nakonec skonšilo 1:7. Na poslední branku Capitals přihrával Tomáš Fleischmann.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen washingtonský Alexander Ovečkin, autor dvou zásahů.

Dallas ve svém domácím střetnutí se San Jose ještě v 51. minutě vedl 2:1. Jenže pak se během dvou a půl minuty dvakrát trefil Devin Setoguchi  a dostal hosty do vedení. Na druhý gól mu přihrával Milan Michálek. O pouhých 17 vteřin později uzavřel účet Steve Bernier a San Jose zvítězilo 4:2.

NY Rangers - Tampa Bay 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky:  8. Dawes, 51. Jágr (Rozsíval), 54. Shanahan (Jágr) - 27. Lecavalier

Dallas - San Jose 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 11. Ribeiro, 26. Niskanen - 52. a 55. Setoguchi (na druhou Michálek), 13. Pavelski, 55. Bernier

Toronto - Washington 1:7 (1:4, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Ponikarovsky - 4. Gordon, 6. Pettinger, 12. a 32. Ovečkin, 14. Schultz, 29. Bradley, 57. Sutherby (Fleischmann)