Detroit - Nashville
Anaheim - Dallas

PÁTEK
Washington - Philadelphia

Newark - Jména všech šestnácti postupujících týmů do play off byla v NHL známá již před nedělními posledními zápasy základní části. Rozhodovalo se pouze o pořadí.

Ďáblové z New Jersey bojovali v poslední hrací den základní části NHL doma se svými rivaly,  Jezdci z New Yorku, o čtvrtou příčku Východní konference. K úspěchu jim stačil bod.

Umístění do čtvrté pozice totiž týmům zajišťuje, že začínají čtvrtfinálovou sérii na vlastním ledě.

Patrik Eliáš nakonec rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství Devils nad Rangers 3:2. Prudential Center uvidí ve středu a v pátek repete nedělního zápasu.

Dále čtěte:

New Jersey patří čtvrtá, New Yorku  pátá příčka ve východní tabulce.

Domácí vedli po první třetině již 2:0, ale hned za 19 vteřin po začátku prostřední části snížil Chris Drury a ve 45. minutě vyrovnal Jaromír Jágr, druhá hvězda večera.

Slavná "osmašedesátka" skórovala již ve čtvrtém utkání za sebou.  Přesto se v základní části dostala na pouhých 25 branek, nejméně v celé své kariéře.

Další generálka: Colorado vs. Minnesota

Alespoň čtyřnásobné repete nedělního duelu si dají v rámci Západní konference i Colorado a Minnesota. Také jejich klání rozhodly až samostatné nájezdy.

Coloradský tým díky domácí výhře 4:3 poskočil na šesté místo a čeká jej proto třetí klub Západu - Minnesota. Změní se pouze dějiště, ve středu a pátek se hraje na ledě Wild.

Svůj podíl na výhře má coloradský útočník Milan Hejduk.

Ve 26. minutě asistoval u vyrovnávacího gólu na 1:1, v 50. minutě  poslal v přesilovce Colorado  do vedení 3:2.

Hosté však stačili tři a půl minuty před koncem vyrovnat a domácí si museli na výhru počkat až do rozstřelu.

NHL si dá v pondělí a úterý pauzu, ve středu se však již rozjíždí znovu a na plné obrátky. Play off začíná.

Detroit - Chicago 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 39. a 55. Lidström (na první Hudler), 8. Hudler, 47. Hartigan - 58. Kane. Dominik Hašek: 28 střel/1 gól, úspěšnost zákroků 96,42%

New Jersey - NY Rangers 3:2 SN (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Madden, 13. Rupp, rozhodující nájezd Eliáš - 21. Drury, 45. Jágr

Colorado - Minnesota 4:3 SN (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Stastny (Hejduk), 46. Sakic, 50. Hejduk, rozhodující nájezd Wolski - 18. Parrish, 37. Carney, 57. Rolston

Philadelphia - Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Upshall, 60. Knuble

Columbus - St. Louis 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Peca - 15. Backes, 24. Boyes, 41. Perron, 59. Tkachuk

Dallas - San Jose 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 32. Miettinen, 37. Barnes, 40. Norström, 59. Ott - 18. Marleau, 26. Cheechoo (Milan Michálek)

Anaheim - Phoenix 3:2 SN (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 53. Kunitz, 54. Ryan, rozhodující nájezd Getzlaf - 36. a 45. Carcillo (na druhou Vrbata)