Jágr září. Dal už desátý gól a vede tabulku střelců

30. 9. 2008 16:19
Omsk - Novgorod 4:3
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

Omsk - Hokejisté Avangardu Omsk pokračují ve vítězném tažení Kontinentální hokejovou ligou. V úterý si připsali již sedmou výhru v řadě, na níž se znovu výraznou měrou podílel Jaromír Jágr.

Český hokejista vstřelil první dva góly sibiřského celku, jenž nakonec porazil Novgorod 4:3. Celkem má na svém kontě již deset "ruských" zásahů.

V zápase se dařilo i Jakubu Klepišovi, jenž jednu branku dal a na jednu nahrál.

Přitom s Omskem to nevypadalo vůbec dobře. Hned na začátku druhé třetiny jej sice dostal Jágr do vedení, ale soupeř dokázal dvěma trefami vývoj duelu otočit. Uprostřed zápasu pak kladenský odchovanec vyrovnával na 2:2.

Ani to nezaručilo Avangardu klid, jelikož Novgorod si ještě před druhou přestávkou znovu vytvořil náskok.

Přesto se favorizovaný výběr dokázal vzchopit a prodloužit svou v KHL dost neobvyklou sérii. Trefu na 3:3 zařídil v 43. minutě Klepiš a vítězný gól si o chvíli později připsal Čerepanov.

Jágr se navíc po tomto duelu poprvé vyšvihl do čela tabulky střelců, když předstihl devítibrankového Marcela Hossu z Rigy.