reklama

Fanoušci tlačí Jágra do All Star Game. Nevolte mě, nechci umřít, kontruje legenda

Jágr prosí fanoušky, aby ho nevolili Jágr prosí fanoušky, aby ho nevolili autor: ČTK
Jaromír Jágr si váží podpory fanoušků, ale nový formát utkání hvězd, kde se bude hrát tři na tři, už pro něj není. Průběžné hlasování vede bitkař z Arizony John Scott.

Praha - Ani na prahu čtyřiačtyřicátých narozenin nepatří Jaromír Jágr do starého železa. Všimli si toho i fanoušci NHL při výběru hokejistů pro lednovou All Star Game, kde český veterán drží průběžnou čtvrtou příčku v pořadí.

Jenže hvězda Floridy Panthers nadšení fanoušků nesdílí. "Na tohle jsem příliš starý, mohlo by mě to zabít," prohlásil Jágr na Twitteru.

Na rozdíl od roku 2004, kdy Jágr hrál v Utkání hvězd naposledy, se totiž radikálně změnil formát zápasu, v němž se nyní bude hrát několik kratších duelů ve formátu 3 na 3.

Hlasoval pro něj i Selänne

Na Jágrovo odmítavé stanovisko zareagoval i někdejší kanonýr Anaheimu Teemu Selänne, který naopak českého hráče povzbuzuje, aby ukázal mladým, jak se má hrát.

"Hlasoval jsem pro tebe, brácho. Ještě nejsi tak starý. A navíc jsi mnohem chytřejší než ti dnešní kluci. Jen tak dál, kamaráde," napsal na Twitteru.

"Dobře, pro tebe to tedy udělám," kontroval Jágr. "Ale jestli se v roce 2026 zase rozhodnou, že to změní a bude se hrát 2 na 2, tak už se mnou nepočítejte, 54 let už je moc."

I kdyby se ale Jágrovi podařilo přesvědčit fanoušky a Selänneho, že není tím pravým kapitánem pro Atlantickou divizi, vyhráno nemá. Zástupci NHL vyberou totiž dalších 40 hokejistů a každý tým v lize musí mít alespoň jednoho zástupce na soupiskách pro "turnaj" hvězd.

Pokud si Jágr udrží výkonost do konce ledna, kdy je turnaj naplánován, bude velmi vážným kandidátem Panterů. Kdo jiný by měl reprezentovat Floridu, když ne nejproduktivnější hráč týmu?

Bitkař s legendou kapitány?

Jaromír Jágr ale není jediné překvapení, které se rodí ve fanouškovském hlasování. Jako kapitána pacifické divize by totiž zámořští fans rádi zvolili bitkaře z Arizony Johna Scotta.

Včera večer vedl celkové hlasování právě Scott před Ovečkinem, Kanem, Jágrem a Seguinem. "Nevím, co se děje, myslím, že jde hlavně o vtip, ale beru to v klidu," řekl sám Scott.

Scott by mohl navázat na loňskou senzaci, kdy hlasování ovládl Lotyš Zemgus Girgensons. Ten ale podobně jako Jágr už o podobnou senzaci znovu nestojí. 

Utkání hvězd jako prodloužení

Letošní Utkání hvězd proběhne ve zcela novém formátu. Každá ze čtyř divizí utvoří jeden tým, ve kterém budou dva brankáři, tři obránci a šest útočníků. Hrát se budou dvě semifinále a z vítězů vzejde finálová dvojice. Celý turnaj se odehraje jako letošní ligová prodloužení, to znamená tři hráči v poli na každé straně.

Cílem je zatraktivnit Utkání hvězd, o které v posledních letech diváci ztrácejí zájem. Vítězný tým "turnaje" hvězd si mezi sebou přerozdělí 1 milion dolarů.

Diváci v internetovém hlasovaní zvolí pouze čtyři hokejisty, po jednom z atlantické, metropolitní, centrální a pacifické divize. Čtyři kapitáni budou poté doplněni čtyřiceti hokejisty, jenž vybere liga. Hlasovat můžete i vy zde.

reklama