reklama

Unikátní foto. Jágr a 11leté dítě. Možná jeho nástupce

Podívejte se na fotografii z roku 2004, kdy se Nail Jakupov, jednička loňského draftu, nechal vyfotit s Jaromírem Jágrem. Podívejte se na fotografii z roku 2004, kdy se Nail Jakupov, jednička loňského draftu, nechal vyfotit s Jaromírem Jágrem. autor: Twitterový účet Naila Jakupova
Podívejte se na fotografii z roku 2004, kdy se Nail Jakupov, jednička loňského draftu, nechal vyfotit s Jaromírem Jágrem.

Edmonton - Psal se rok 2004 a Jaromír Jágr poprvé ve své kariéře hrál za ruský Avangard Omsk. Před jedním z utkání, patrně v Nižněkamsku, přišel za českým hokejistou jedenáctiletý kluk, jestli by se s ním nemohla tehdejší superhvězda vyfotit.

Legendární šedesátosmička svolila, a tak vznikl snímek, který vidíte v záhlaví tohoto článku (kliknutím fotografii zobrazíte v plné velikosti).

Rekord: Jágrův gól č. 668 - pusťte si video ZDE

Příběh, jakých existuje spousta, nicméně tenhle má na svém konci ještě zajímavý dovětek. Malý hokejista, kterého vidíte na snímku po Jágrově pravici, je totiž Nail Jakupov, aktuální jednička draftu NHL

A také Jágrův soupeř z dnešního nočního zápasu mezi Dallasem a Edmontonem Oilers, za který supertalent ruského hokeje nastupuje.

"Nikdy nevíte, s kým se vlastně fotíte. Možná bychom si to měli ještě zopakovat," smál se Jágr po zápase, když mu snímek ukazovali.

"Když se fotíte s nějakým dítětem, asi by vás nenapadlo, že s ním pak někdy budete hrát," dodal brzy 41letý Jágr, který zápas rozhodl parádním gólem v prodloužení (video zde).

Mimochodem, když bylo Jágrovi právě tolik jako dnes Jakupovovi, slavil už s Pittsburghem Penguins Stanley Cup. Tehdy ovšem nynější talent Edmontonu ještě ani nebyl na světě.

reklama