reklama

Ještě není konec, navíc venku hrajeme lépe, shodují se ševci

FOTO Indiáni ohněm oslavovali Špačka a mečbol Prohlédněte si fotogalerii z pátého finále hokejové extraligy, v němž Zlín neuhájil domácí led a prohrál s Plzní 1:2. Foto: Lukáš Drštička
Prohráli jsme bitvu, ale válku ještě ne. Taková je reakce hokejistů Zlína na porážku 1:2 v pátém zápase finálové série z Plzní.

Zlín - Prohráli jsme bitvu, ale válku ještě ne. Taková je reakce hokejistů Zlína na porážku 1:2 v pátém zápase finálové série s Plzní, kvůli níž se Západočeši dostali už jen jediný bod od zisku premiérového mistrovského titulu.

Berani však v pátečním šestém zápase na ledě Plzně chtějí ukázat, že se jim v tomto ročníku extraligového play off daří více na ledě soupeře, proto si chtějí vynutit rozhodující sedmý zápas na svém ledě.

Veselý: Poslední krok je nejtěžší

Nejenom kvůli svým fanouškům, ale také kvůli svému kapitánovi Petru Čajánkovi, který ve svých předchozích třech finálových sériích se Zlínem prohrál a u jediného titulu klubu v roce 2004 chyběl.

"Doufám, že se sem ještě vrátíme. Říká se, že poslední krok je nejtěžší, takže uvidíme, jak se s tím Plzeň popasuje. Dáme do toho zápasu všechno. Uvidíme, jak dopadne," řekl novinářům po středečním zápase Čajánkův dlouholetý parťák Ondřej Veselý.

Stejně jako zlínský kapitán i on hraje se ševci počtvrté ve finále, na rozdíl od něj však u triumfu v roce 2004 nechyběl, navíc má na kontě i titul se Vsetínem z roku 2001.

Köhler: Venku hrajeme lépe než doma

Ve svém vůbec prvním extraligovém finále v kariéře hraje Bedřich Köhler, který rovněž touží po prodloužení série.

"Konec ještě není, dokud nemá jeden tým čtyři body za čtyři vyhrané zápasy. Pokračuje se dál, takže nevidím důvod, proč bychom ji nemohli otočit, zvlášť když venku hrajeme lépe než doma," věří osmadvacetiletý útočník.

V 8. minutě zápasu otevřel skóre a Zlín dlouho vedl 1:0, na přelomu druhé a třetí třetiny však Plzeň skóre otočila a berani už nestačili vyrovnat, i když po střele Jaroslava Balaštíka do tyče byli hodně blízko.

"Ve druhé třetině začala Plzeň hrát líp, zlepšila pohyb a my jsme jí bruslařsky nestačili. Byla škoda, že jsme neubránili výsledek z první třetiny," litoval Köhler faktu, že Plzeň vyrovnala zásluhou teče Jana Kováře 11 sekund před koncem druhé třetiny.

"Dá se říct, že to byl klíčový okamžik zápasu. Teď se mi to těžko hodnotí, neboť jsem to neviděl. Taková akce se ale těžko brání a Kovář tu střelu pěkně tečoval," dodal.

Veselý: Protestovat bylo zbytečné

Smutným hrdinou zápasu se pak stal Veselý, který ve 45. minutě při vracení se do obranné třetiny neúmyslně posunul branku, za což byl vyloučen za zdržování hry. Plzeň pak z této přesilovky vstřelila vítězný gól, když se z dorážky trefil Nicholas Johnson.

"Nezorientoval jsem se, neboť jsem sledoval puk, který měl v držení Kovář, a vrazil jsem do branky. Protestovat jsem nechtěl, protože jsem věděl, že by to bylo zbytečné. Kdybych řekl, že jsem to neudělal schválně, stejně by to nepomohlo," smutnil Veselý.

"Do zápasu jsme dali maximum a chtěli vyhrát, což se ale bohužel nepodařilo. Ve třetí třetině jsme se chtěli herně zvednout. Hra byla ale často přerušovaná a kvůli tomu jsme se nedostali do tlaku," popsal pětatřicetiletý útočník důvod zlínské prohry.

Vlach: Utkání se zlomilo v přesilovkách

Podle zlínského trenéra Rostislava Vlacha bylo hlavní příčinou plzeňské výhry to, že Plzeň jednu ze svých přesilových her využila, zatímco Zlín to už poněkolikáté za sebou nedokázal.

"To utkání se zlomilo přesilovkami, protože my je v poslední době moc dobře nehrajeme. To je alfa a omega celého play off. Když nedáme z tolika přesilovek gól, tak nemůžeme vyhrát. V příštím zápase to musíme zlepšit a věřím, že se vrátíme zpátky do Zlína."

reklama