reklama

Jihlavský veterán Válek si před operací ještě střihl bitku. Vítěznou

V Jihlavě vyhráli čeští veteráni nad těmi slovenskými 11:4 V rámci světové veteránské ligy se představili v Jihlavě Češi proti Slovákům. V zápase bohatém na branky se nakonec radovala domácí reprezentace 11:4. Foto: Lukáš Caha
Jihlavská legenda Oldřich Válek se definitivně rozloučil s hokejovou kariérou. Učinil tak ve svých pětapadesáti letech na nedělním zápase veteránů.

Jihlava – Bývalý hokejový reprezentant Oldřich Válek po utkání mezi českými a slovenskými veterány v Jihlavě definitivně pověsil brusle na hřebík. Čeká jej totiž operace kyčle.

Na ledě však nedal pětapadesátiletý útočník své zdravotní problémy téměř znát. Do branky soupeře se trefil hned dvakrát a v samém závěru si střihl dokonce "bitku" se slovenským Igorem Libou.

"Chudák ani nevěděl, co se děje. Nechtěli jsme si ublížit," smál se bezprostředně po drtivé výhře 11:4 nad Slovenskem. Profesionální kariéru hokejisty ukončil již v roce 1998 v prvoligovém Havlíčkově Brodě.

Jeho jméno je spjato především se čtyřmi tituly jihlavské Dukly. Pravé křídlo odehrálo v nejvyšší soutěži celkem 381 utkání a nasbíralo 317 kanadských bodů. Pravidelně byl nominován i do československého národního týmu

Říkal jste, že to bude váš poslední zápas. Nerozmyslel jste si to?
Samozřejmě, že nerozmyslel. Jsem rád, že mi to tak nějak vyšlo, že jsem neodešel s prázdnou a dal i gól. Už to určitě nevypadá na to, že bych měl v nějakých mezistátních zápasech excelovat. Nebo spíš vůbec nastupovat. To zdraví opravdu není takové, jaké bych potřeboval a raději tomu dám pohov.

Byl to tedy definitivně poslední zápas Oldřicha Válka?
Byl. Na jihlavském ledě určitě.

A jinde?
Možná si nějaký srandamač, kde o nic nepůjde, ještě zahraju. Spíš už tam budu ale jen chodit.

Jak jste se cítil? Původně jste chtěl jen na střídání, ale nakonec jste toho odehrál víc…
Dalo se to. Nebylo to tak hrozné, ale zítra to v práci asi budu cítit.

Na závěr jste si střihl i bitku…
Igor z toho byl vyvalený, vůbec chudák nevěděl, co se děje. Jen chvíli stál a pak jsem mu přetáhl dres přes hlavu. To bylo všechno (smích). Samozřejmě jsme se nechtěli mlátit, abychom si náhodou neublížili. Ten vysvlečený dres stačil.

Co říkáte na lidi, kteří několikrát vyvolávali vaše jméno?
Děkuji jim. Víc na to nemůžu říct, nebo bych bulel.

Česká veteránská reprezentace si po výhře nad Slovenskem vybojovala účast na finálovém turnaji, který se uskuteční v lednu v Moskvě. Postupují i domácí Rusko, Švédsko a Finsko.  

reklama