reklama

Kaberle se bude učit zpívat v kabině. Dvě piva nevadí, říká

Od Kaberleho se očekává výpomoc v přesilovkách. To zatím vychází. Od Kaberleho se očekává výpomoc v přesilovkách. To zatím vychází. autor: Lukáš Caha
Pro Kometu byla letošní premiéra před domácími fanoušky úspěšná. Pěti góly deklasovala Slovan Bratislava. K výsledku 5:1 jí dopomohl dvěma asistencemi i obránce Tomáš Kaberle.

Brno – Pro Kometu byla letošní premiéra před domácími fanoušky úspěšná. Pěti góly deklasovala Slovan Bratislava.

K výsledku 5:1 jí dopomohl dvěma asistencemi i obránce Tomáš Kaberle, který se spolu s trenérem Aloisem Hadamczikem představil v DRFG aréně vůbec poprvé.

„Všichni jsme podali dobrý výkon. Soupeř od nás nedostal příliš prostoru, a když mu vstřelíte dva tři góly, tak trochu odejde,“ všiml si Kaberle.

„Byl to nejlepší zápas, co jsem viděl Kometu hrát. Falter zachytal výborně a naši hráči bojovali, dali do toho maximum,“ doplnil Hadamczik.

Hadamczik: Taková atmosféra vás vyburcuje

Cestu na zápas si našlo více než pět tisíc diváků. Atmosféru si pochvalovali sami aktéři: „Je to hezké, když je skoro vyprodáno na přátelské utkání. Fanoušci nás povzbuzovali celý zápas. My se jim odvděčili dobrým výkonem,“ konstatoval Kaberle.

„Ti lidi jsou hodně slyšet, když přijdou v takovém počtu. Bubnují, zpívají… Je to výborné. Člověk to vnímá. I když jsme hráli venku, tak nás přijela podpořit spousta lidí. Snad si to budeme užívat i v sezóně,“ doufá sedmatřicetiletý odchovanec Kladna, jehož jméno fanoušci několikrát za zápas vyvolávali. „Všiml jsem si. Je to hezké. Hlavně, když se jim odvděčíme svými výkony.“

Podobně to měl i trenér Hadamczik, který divákům během zápasu dokonce zatleskal. „Byla vynikající atmosféra a hráči se vydali k dobrým výkonům. Když vám na přátelské utkání přijde tolik lidí, tak vás to vyburcuje,“ přiznává bývalý kouč české reprezentace.

Oproti loňské sezóně, kdy se Jihomoravané trápili v početních výhodách, si na ně tentokrát stěžovat nemohli. Využili hned tři. Jejich nedílnou součástí je právě i Tomáš Kaberle: „Některé situace jen tak vyplynou, ale o to je to pak lepší. Přesilovky rozhodují zápasy. Loni s tím byl problém, tak snad to letos bude lepší. Bylo by skvělé před takovouto atmosférou něco dokázat.“

Slovan se poprvé prosadil až necelé dvě minuty před koncem. Radost Kometě z výhry to však již nezkazilo a pověstná brněnská děkovačka mohla začít. V ní se neztratil ani Kaberle. „Každé mužstvo má něco. Je super poděkovat fanouškům, že jsou za námi. Ještě se ale musím naučit to zpívání v kabině,“ směje se.

Dvě piva po zápase nevadí

Hráči se však museli smířit s vysokými teplotami, před kterými neunikli ani u ledu. Trenéři strávili celý zápas na střídačce v krátkém tričku. „Je to sauna. Sedmdesát let takové léto nebylo, ale pro nás je to o to těžší. Musíme hodně rehabilitovat a doplňovat tekutiny,“ prozrazuje mistr světa z roku 2005.

A co doporučil trenér Hadamczik hráčům? „Ať si večer dají o dvě piva víc,“ řekl pro Brněnský Deník den před utkáním. „Jsou tam béčka, no. Dvě piva po zápase nevadí,“ usmál se na závěr Kaberle.

Kometa si tak připsala druhou výhru v přípravě. Další domácí utkání odehraje ve čtvrtek proti Českým Budějovicím. Trenéři mají v plánu vyzkoušet především mladé hráče. Do boje nezasáhne ani Petr Ton, který si z utkání v Třebíči odnesl zranění. 

reklama