reklama

Kapitán Olomouce Patera: Nesmíme se v tom plácat jako Kladno

Pavel Patera už není jen asistent, ale rovnou kapitán Kohoutů Pavel Patera už není jen asistent, ale rovnou kapitán Kohoutů autor: Lukáš Drštička
Olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera, který se po odchodu z Kladna stal kapitánem nováčka hokejové extraligy Olomouce, věří v úspěšnou sezonu.

Olomouc - Olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera, který se po odchodu z Kladna stal kapitánem nováčka hokejové extraligy Olomouce, věří v úspěšnou sezonu. Základním cílem Hanáků bude setrvání mezi elitou. Podle zkušeného útočníka je slibným předpokladem k jeho naplnění povedený start, díky němuž mohou Kohouti získat sebevědomí a klidu.

"Je těžké nějak radit. Bude důležité chytit začátek, dobře odstartovat, mít sebevědomí a hlavu v pořádku, abychom se v tom neplácali jako Kladno. Ale i kdyby start nevyšel, soutěž je dlouhodobá, a dá se to dohnat. Ale to jsou katastrofické scénáře, o kterých se nechci bavit," řekl Patera spolupracovníkovi ČTK.

Sebevědomí hanáci mají

Myšlenky na to, že by si měl opět po roce zopakovat hořké pocity po sestupu jako letos s Kladnem, hned v zárodku odmítá. "Tak to je určitě to poslední, co bych tu chtěl zažít," uvedl čtyřnásobný mistr světa, který v sobotu oslaví 43. narozeniny.

Sílu týmu podle výsledků v přípravě hodnotit nechce. "Zažil jsem několik dobrých příprav a nešlo to potom, a naopak. Nyní to bylo tak půl na půl, tak snad to bude dobré. Sebevědomí máme a zároveň víme, na čem pracovat. Už se hlavně těšíme, až soutěž začne," řekl člen Klubu hokejových střelců.

V kádru Hanáků je dost mladých hráčů, zvedat hlas v kabině prý však Patera zatím nemusel. "Celou přípravu je disciplína naprosto v pořádku, takže věřím, že to půjde tak dál a zvedat hlas nebudu muset," uvedl Patera, jenž po příchodu do týmu na kapitánské "céčko" vůbec nepomýšlel.

"Počítal jsem s tím, že když jsem tu nový, že bude kapitánem nějaký olomoucký odchovanec, v což jsem trochu i doufal. Na druhou stranu mě těší důvěra kluků. Pár let jsem to dělal, tak snad to bude v pořádku," prohlásil.

Haná je hezčí než Kladno

Velkou důvěru má patrně i kvůli dlouhodobým vazbám na zástupce klubu i samotného týmu. "Přátelství s Jirkou Dopitou rozhodlo o tom, že jsem tady," připomněl Patera bývalého spoluhráče a současného majitele klubu, jenž je zároveň asistentem kouče Petra Fialy.

"Jirka ví, co ode mě může očekávat. Znám velmi dobře oba trenéry i Petra Fialu ještě z doby, kdy hrával na Kladně. Vím, co můžu očekávat od nich, takže jsem neměl v podstatě o čem přemýšlet," uvedl Patera.

V přípravě hrával s Markem Lašem a Jakubem Mataiem. "Při té souhře ani nešlo moc o kluky jako o mě. Já tady to období, kdy se jde z posilovny na zápas, doslova přežívám. Teď se trochu zvolnilo, tak doufám, že moje výkony budou lepší. Ti kluci spíš trpěli, takže teď věřím, že jim to v extralize vrátím," konstatoval Patera s úsměvem.

Na Hané se mu líbí, rodinu tam však stěhovat neplánuje. "Rodina bude spíše pendlovat za mnou. Mám tři děti a mají už nějaké závazky, takže bude to tak na střídačku. Jinak Olomouc je nádherná, ale to je oproti Kladnu snad každé město," smál se Patera. V odlehčeném duchu porovnal i oba zimní stadiony. "Z kladenského jsem zvyklý na zimu, takže jsem připraven dobře. Věřím však, že hlavně výkony zahřejeme olomoucké fanoušky," uvedl.

reklama