Kašpar dal hattrick, Jágr i Hašek po návratu prohráli

27. 10. 2010 19:45
Astana-Kazaň 5:2 (Kašpar 3+0), Nižněkamsk-Omsk 3:1

Moskva - Útočník Lukáš Kašpar nastřílel v utkání Kontinentální hokejové ligy hattrick. Mistr světa z letošního šampionátu v Německu tak přispěl k vítězství Astany 5:2 na ledě obhájců mistrovského titulu z Kazaně.

Kašpar otevřel skóre už po 32 sekundách, v polovině utkání přidal vítězný gól a v závěru se trefil do prázdné branky domácího mužstva.

Jaromír Jágr přihrál na vedoucí gól Omsku, Avangard však nakonec v Nižněkamsku prohrál 1:3.

Jágra nyní čeká letecký přesun do Česka, neboť podle neoficiálních informací převezme ve čtvrtek na Pražském hradě z rukou prezidenta Václava Klause státní vyznamenání.

Osmatřicetiletý olympijský vítěz se v sobotním utkání proti Novokuzněcku bolestivě zranil v oblasti ramene a klíční kosti, dnes však opět nastoupil a ve 14. minutě přihrál v přesilovce na gól Alexeji Kaljužnému. V sestavě Omsku naopak chyběl Roman Červenka.

Hašek inkasoval čtyři góly a Spartak zase prohrál

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

Petr Čajánek přispěl k výhře hokejistů Petrohradu 4:2 v Čeljabinsku dvěma asistencemi. Hosté přitom na počátku druhé třetiny prohrávali už o dva góly, ale nepříznivé skóre dokázali otočit. Čajánek přihrál na druhou i na vítěznou třetí branku Mattiasi Weinhandlovi.

Hráči Magnitogorsku překonali Dominika Haška v brance moskevského Spartaku čtyřikrát a připsali si výhru 4:3.

Hosté zdramatizovali závěr zápasu, když necelé dvě minuty před koncem v přesilovce snížil Piganovič, ale k vyrovnání jim pak už nepomohla ani power play.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Chanty Mansijsk 3:2 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Čerepovec 1:4 (Blaťák 0+1 - Straka 0+1), Čeljabinsk - Petrohrad 2:4 (za hosty Čajánek 0+2), Kazaň - Barys Astana 2:5 (Kašpar 3+0), Nižněkamsk - Omsk 3:1 (za hosty Jágr 0+1), Dinamo Minsk - Dynamo Moskva 1:3, Dinamo Riga - Viťaz Čechov 0:2.