reklama

KHL v Praze bude. Pořád se ale neví, na kolik rublů přijde

Lev Praha. Lev Praha. autor: Lev Praha
Lev Praha nekomentuje změny v kádru, i když oficiální web Kontinentální hokejové ligy o podpisech nových hráčských smluv informuje. Klub totiž v těchto dnech řeší rozpočet na příští sezonu.

Praha – Kontinentální hokejová liga v Česku zůstane, Lev se nikam nestěhuje a letošní účast ve finále bude obhajovat v Praze – to je jisté. Nikdo zatím ale neví, na kolik rublů taková legrace letos přijde.

Otázka financování klubu v těchto dnech intenzivně hýbe (česko)ruským hokejovým zákulisím. Podle oficiálního klubového webu začne týmu přesně za měsíc letní příprava, jenže doteď s jistotou nikdo netuší, který trenér ji povede či jací hráči naplánovaná náročná soustředění na Slovensku a ve Finsku absolvují.

Na světě jsou údajně jen předběžné dohody. Hlavním trenérem by se měl stát Fin Jukka Rautakorpi, největší ofenzivní posilou zase dosavadní spoluhráč Jaromíra Jágra z New Jersey Mattias Tedenby. Jenže smlouvy s nimi podepsány stále nejsou a důvod je jednoduchý: sportovní manažer klubu Rašíd Chabibulin neví, jestli si klub taková jména může dovolit. Chybí totiž svolení majitelů.

Ti současní v čele s Jevgenijem Myškovským napojeným na Gazprom totiž chtějí šetřit a ani měsíc a půl před prvním přípravným zápasem v Třinci nedali svým podřízeným vědět, kolik financí mezi pražské mantinely uvolní. Loňská sezona, na jejímž konci Lev Praha třikrát po sobě vyprodal O2 arenu, vyšla na více než 750 milionů korun a letos se Lev nejspíš bude muset uskromnit.

Klub mlčí, ale smlouvy hráčům prodlužuje

Také proto prý manažer Chabibulin začátkem června v ruských médiích poprvé připustil finanční problémy v klubu. „Nechci mluvit o něčem, co není moje parketa. Vím, že v klubu jsou nějaké problémy a řeší se. Myslím, že bude brzy jasno. Co jsem pochopil, tak jsou problémy s financováním klubu v budoucnosti,“ řekl Chabibulin pro Sovětskij Sport.

Podle zákulisních informací ale situace až tak vážná není. Jeho slova měla být jen nátlakem směrem k majitelům, aby hokej v Praze podporovali lépe. Kontinentální liga by totiž atraktivní destinaci v Praze ztratit nechtěla, takže situaci prý intenzivně monitoruje i nejvyšší šéf KHL Alexandr Medveděv.

O tom, jaký rozpočet bude mít Lev Praha k dispozici, má být jasno v nejbližších hodinách. Hned poté prý začne klub zveřejňovat jména nově příchozích hráčů i na svém webu. 

Zatím to nedělá, i když oficiální web Kontinentální ligy o dvou podstatných smlouvách v posledních dnech informoval. Lev Praha prodloužil o dva roky kontrakt s klíčovými obránci Ondřejem Němcem a Martinem Ševcem. Vše je tedy na dobré cestě.

reklama