Red Spo
16. 3. 2008 9:29
Toronto - Buffalo 2:6, Tampa Bay - Rangers 3:0
Jocelyn Thibault (úplně vlevo)příjmá gratulace ke skvělému výkonu od spoluhráčů z Buffala Jaroslava Špačka (6), Thomase Vaneka (26) a Aleše Kotalíka (úplně vpravo) | Foto: Reuters

Toronto - Český hokejista Aleš Kotalík svým stým gólem v NHL zahájil kanonádu Buffala na ledě Toronto.

Jiří Tlustý v dresu Maple Leafs sice v úvodu třetí třetiny dal kontaktní gól na 2:3, ale Šavle díky třem brankám v průběhu šesti minut nakonec slavily vysoké vítězství 6:2.

Hokejisté New Yorku Rangers po páteční prohře s Floridou, která ukončila jejich třináctizápasovou bodovou sérii, nestačili ani na Tampu Bay. Na ledě Lightnings prohráli hladce 0:3.

Čtěte více:
Olesz načal gólem Rangers, Michálek táhl San Jose

Úvodní gól zápasu si připsal i Aleš Hemský, který už v sedmé minutě v přesilové hře nastartoval Edmonton k vítězství 5:2 na ledě Phoenixu.

Na výhře Montrealu nad New Yorkem Islanders se podílel brankou i český obránce Roman Hamrlík, který skóroval popáté v sezoně. Při vítězství Oilers 3:0 si připsal bod za asistenci i Tomáš Plekanec.

Detroit stále bez Dominika Haška, kterého trápí bolesti zad, prohrál na domácím ledě s Nashvillem. Predators přehráli lídra soutěže 3:1.

Boston - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Kobasew, 60. Ference, 63. A. Ward - 30. Richards, 33. Briere (Prospal).

Detroit - Nashville 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Kronvall - 11. Hamhuis, 27. Peverley, 60. Smithson.

Colorado - New Jersey 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 28. Stastny, 53. Liles - 15. Zubrus, 30. Pandolfo, 48. Langenbrunner, 52. Madden. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.007.

Toronto - Buffalo 2:6 (1:3, 0:0, 1:3)
Branky: 14. White, 48. Tlustý - 8. Kotalík, 15. Hecht, 18. Stafford, 52. Pominville, 55. Paille, 58. Tallinder.

Anaheim - St. Louis 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 45. a 52. R. Niedermayer, 20. Schneider, 36. Selänne, 59. Getzlaf - 22. Mayers, 41. Woywitka (R. Polák).

Tampa Bay - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Picard, 47. St. Louis, 60. Ouellet.

Minnesota - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Rolston, 56. Gáborík.

Dallas - Vancouver 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Branky: 20. Lundqvist, 28. Modano, 34. B. Richards - 3. Pettinger, 10. Kesler, 12. Näslund, 44. Morrison.

Phoenix - Edmonton 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 25. Doan (Hanzal), 59. Tjarnqvist - 7. Hemský, 28. Pitkänen, 36. Brodziak, 49. Reasoner, 60. Pisani.

Montreal - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 28. Hamrlík, 46. Kovaljov (Plekanec), 58. Latendresse.