8. 11. 2008 9:07
Columbus - Montreal 4:3 SN, Buffalo - Atlanta 4:5 PP
Aleš Kotalík se po osmi zápasech radoval z gólu.
Aleš Kotalík se po osmi zápasech radoval z gólu. | Foto: Reuters

Buffalo - Po osmi zápasech bez gólu se v hokejové NHL konečně radoval z branky český útočník Buffala Aleš Kotalík.

Ta ale nakonec stačila pouze na bod, když domácí po nerozhodném stavu po šedesáti minutách podledli Atlantě v prodloužení. Hned po 48 vteřinách ho rozhodl Jason Williams.

Češi byli hodně vidět také v zápase Columbusu s Montrealem. V dresu hostů se mezi nahrávače dvakrát zapsal Tomáš Plekanec a osobní statistiku si vylepšil už na devět bodů v jedenácti zápasech.

Jednu gólovou přihrávku zaznamenal také jeho spoluhráč Robert Lang.

První dvě asistence v sezoně nasbíral na straně domácích Blue Jackets také obránce Jan Hejda. Obě navíc stihl během 34 sekund.

Se svými spoluhráči se nakonec radoval z vítězství na samostatné nájezdy, když při nich nezaváhali Huselius ani Brassard. Naopak za Canadiens neproměnili Tanguay ani Andrej Kosticyn a bylo rozhodnuto.

Hvězdou pátečního večera se stal útočník Dallasu Mark Parrish, kterému čistý hattrick na ledě Anaheimu pokazil pouze domácí Morrison. Hosté ale i tak v pohodě zvítězili 5:2.

Carolina - Ottawa 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)