reklama

Král: Domácí MS vyneslo miliardu. Peníze jdou hlavně na mládež

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. autor: Zlata Vostrá
Letošní hokejový světový šampionát, který pořádala Česká republika, vynesl svazu miliardu korun. "Největší část peněz putuje na práci s mládeží," říká prezident ČSLH Tomáš Král.

Praha - Letošní hokejový světový šampionát, který pořádala Česká republika, vynesl svazu miliardu korun. "Největší část peněz putuje na práci s mládeží," říká prezident ČSLH Tomáš Král.

"Když si člověk myslí, jak to jde báječně, vždycky se něco stane," neusíná na vavřínech Král. Letos jeho svaz díky úspěšnému domácímu šampionátu mimo jiné zbohatl téměř o půl miliardy korun. Král v rozhovoru pro Hospodářské Noviny popisuje, co s penězi bude. A mluví i o dalších plánech vedení jednoho z nejpopulárnějších sportů v Česku.

Mistrovství světa však nepřineslo jen bezprostřední finanční zisk, ale také spolupráci s Čínou na rozvoji tamního hokeje. "Klíčové jednání proběhlo s předsedou Čínského olympijského výboru a vedoucím tamního úřadu sportu Liu Penga. Potěšilo nás pochopitelně, že jsme byli prvními, koho  oslovili. Vybrali si nás jednak vzhledem k našim hokejovým úspěchům, jednak v návaznosti na pořadatelský úspěch při světovém šampionátu," prozrazuje Král.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

reklama