maj
9. 3. 2008 7:34
Boston - Washington 2:1
Andrej Kosticyn z Montrealu překonává brankáře Erika Ersberga z Los Angeles
Andrej Kosticyn z Montrealu překonává brankáře Erika Ersberga z Los Angeles | Foto: Reuters

Boston - Český hokejista ve službách zámořského celku Boston Bruins David Krejčí se blýskl dvěma přihrávkami v sobotním zápase proti Washingtonu Capitals. Výrazně tak zastínil lídra kanadského bodování Alexandra Ovečkina.

Byl to však právě ruský hokejista, jenž vymyslel první branku zápasu. V přesilové hře asistoval Brooksi Laichovi a po jeho ráně ze sedmé minuty vedl Washington 1:0. Jenže ze strany hostů to bylo vše, Ovečkin ani další střelci se potom již neprosadili.

Vypadalo to, že také Boston nepobaví své fanoušky na stadionu Banknorth Garden. Až přišla závěrečná třetina, kdy soupeře domácí jasně přehráli a po tlaku přišly také dvě branky.

Jinak dobře chytajícího Hueta překonali Středoevropané Zdeno Chára a Marco Sturm. U obou gólů byl David Krejčí, který v přesilových hrách pět na tři dostal příležitost a odměnil se dvěma asistencemi. Jednadvacetiletý hráč strávil na ledě osmnáct minut.

Oba týmy čeká v nejbližších týdnech boj o play off. Zatímco Medvědi z Bostonu nyní patří ve Východní konferenci do postupující osmičky, klub z hlavního města Spojených států figuruje na desáté příčce.

New Jersey zachránil brankář Brodeur

Hrdinou New Jersey Devils je v posledních utkáních Zach Parise. Ve třech zápasech vstřelil již pět branek a potvrzuje roli nejproduktivnějšího hokejisty v dresu Ďáblů. V sobotu ho ale na ledě Toronta Maple Leafs zastínil spoluhráč Martin Brodeur.

Parise sice dvakrát skóroval, ale nebýt brankáře Brodeura, těžko by se mohli hosté radovat z vítězství v poměru 2:1. Kanadský gólman znovu udržel naděje nejlepšího celku Východní konference, když za svá záda pustil jedinou ze 43 střel.

"Předvedli jsme velký comeback po brance, kterou vstřelili ve třetí třetině. Je to velká výhra," prohlásil brankář New Jersey.

Asistenci u prvního gólu zaznamenal Karel Rachůnek, Toronto pak v 54. minutě srovnalo, když Tomáš Kaberle nahrál Sundinovi. Jenže 49 vteřin před koncem nahrával Patrik Eliáš a spolu s Parisem se mohli radovat z další těsné výhry.

Ani další čeští hokejisté se v sobotu střelecky neprosadili. Důležitou událostí se tak stal návrat Tomáše Vokouna, jenž se na led vrátil po třech zápasech, kdy chytal náhradník Anderson.

Začátek se českému brankáři nevyvedl. Inkasoval hned po dvou minutách z hole Littlea. V sedmnácté minutě už domácí Panteři prohrávali o dvě branky, ale rychle snížíli a v druhé třetině vyrovnali na 2:2. O jejich vítězství rozhodl v prodloužení McLean, Rostislav Olesz si připsal dvě asistence.

Zbyněk Michálek a Martin Hanzal přihráli na jednu branku Phoenixu, který však doma vedení nad Ottawou neudržel. Svěřenci Wayna Gretzkyho ve třetím dějství odpadli a prohráli 2:4.