Krize Lva nemá konce. Pražský tým prohrál popáté v řadě

17. 10. 2012 17:10
Lev Praha prohrál v Ufě 2:4 a dál se propadá tabulkou. Je to už pátá porážka v řadě.

Ufa - Hokejisté Lva Praha prohrál i páté utkání v KHL za sebou a nevymanil se z krize, která znamená propad tabulkou. V Ufě nestačili Pražané na domácího favorita a prohráli 2:4.

Z posledních osmi zápasů tak svěřenci kouče Jandače vydolovali pouze čtyři body.

Lev měl skvělý start do zápasu

A to přitom duel s hvězdným Salavatem Julajevem začal skvěle. Už v páté minutě našel Škoula od modré parádní střílenou přihrávkou Mikúše a pro toho nebyl problém dostat kotouč do opuštěné branky - 0:1.

Jenže poté domácí přidali na důrazu a bruslení a ještě do konce první třetiny přišel dokonalý obrat. Nejprve se ve 14. minutě trefil Mirnov a poté na přelomu 18. a 19. minuty přidali dvojité k.o. Paršin a po chybě hostující obrany Filatov.

Patnáct minut přestávky hostům k probuzení z tvrdého úderu nestačilo, předloňští vítězové Gagarinova poháru v prostřední části na ledě jasně dominovali a hostující gólman McIntyre se musel pořádně ohánět.

Ve druhé třetině nečekaně udeřil Klepiš

Jenže všem nájezdům a především dvěma velkým šancím Zinovjeva kanadský brankář odolal a tak trochu překvapivě udeřilo na druhé straně.

Poté, co se proháčkoval do další obří šance Jemelin, se přelila hra rychle před Tarkkiho, Chára vyšťoural kotouč u střídaček, předložil jej na modrou Vránovi a černou gumu vystřelenou z jeho hole tečoval mimo dosah finského brankáře Klepiš - 3:2.

Osm tisíc fanoušků v Ufa Aréně náhle zmlklo, naopak desetihlavý fanklub hostí slavil. Lev byl na koni, na přelomu druhé a třetí třetiny měl navíc k dispozici krátce za sebou dvě přesilovky 5 na 4, jenže z nich neudeřilo a tak i tentokrát přišel trest.

Rozhodnutí přinesla přesilovka domácích

Dvě početní výhody v řadě dostali k dispozici (po dvou hloupých faulech Jaroslava Svobody i mladého Krejčíka) také hráči Ufy a přestože většinu přesilovek odehráli ve svém obranném pásmu, stačila jedna chyba, zapomenutý Svitov před McIntyrem a domácí opět vedli o dva góly.

Čtvrtý gól svěřence kouče Jandače sice nezlomil, ovšem Tarkko několika parádními zákroky v závěru zápasu už další drama nepřipustil. Pražský celek si tak čekání na vítězství prodloužil o další zápas. Kdy z výsledkové krize vybředne?

Kontinentální hokejové ligy:

Salavat Julajev Ufa - Lev Praha 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Mirnov (Kolcov), 18. Paršin (Zinovjev, Aťušov), 19. Filatov, 50. Svitov (Mirnov, Musatov) - 5. Mikúš (Škoula, Surový), 35. Klepiš (Vrána, Chára). Rozhodčí: Sergejev, Naumov - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6900.

Ufa: Tarkki - Aťušov, Proškin, Zubarev, Kolcov, Baranka, Gurkin, Blaťák, Isangulov - Paršin, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Svitov, Musatov - Filatov, Stěpanov, Gluchov - Galejev, Pihlström, Jemelin. Trenér: Vener Safin.

Lev: MacIntyre - Mikuš, Němec, Krejčík, Chára, Oystrick, Škoula, Hunkes, Porseland - Klepiš, Christensen, Novotný - Surový, Mikúš, Hossa - Řepík, Vrána, Bartečko - Sekáč, Jaroslav Svoboda, Cingel. Trenér: Josef Jandač.