12. 12. 2007 11:00
Slovenský brankář se do reprezentace těšil
Ján Lašák při jednom ze svých zákroků.
Ján Lašák při jednom ze svých zákroků. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zákrok slovenského brankáře Jána Lašáka proti samostatnému nájezdu Jana Marka byl asi klíčovým okamžikem přátelského zápasu, v němž Češi podlehli východním sousedům 2:3 po prodloužení.

Gólman Pardubic mohl aspoň na čas zapomenout na nepříliš růžovou situaci ve svém klubu.

"Byl to zlomový moment," uvědomoval si důležitost svého zákroku ze 47. minuty Lašák. Ale brankář Moelleru nevynikl jen při Markově neproměněné penaltě za stavu 1:1.

"Pochytal spoustu gólových šancí. Takhle jsem si jeho návrat do reprezentace představoval," chválil Lašáka po zápase i trenér slovenského celku Július Šupler.

Hokejové derby ovládli Slováci v prodloužení - čtěte ZDE

Sám Lašák nechtěl výhru v prodloužení přeceňovat, ale radost z pražského vítězství rozhodně neskrýval.

"Samozřejmě, že to potěší. Není to vítězství, po kterém bychom si mohli nějak vyskakovat a říkat si, jak jsme dobří, ale můžeme mít dobrý pocit z dobře odvedené práce. A jsme za to rádi," řekl po zápase novinářům.

Marek: Porážka od Slovenska bolí. Beru ji na sebe - čtěte ZDE

Cítili jste po vyrovnání na úplném začátku druhé třetiny větší šanci na úspěch?
Vyrovnali jsme a myslím, že ve druhé části jsme byli lepší než Češi. Dostali jsme se do větších šancí, jen jsme je nedokázali proměnit. Hráli jsme dobře a bylo vidět, že nám to dnes může vyjít. Ale nikdo neměl hlavu v oblacích a bojovali jsme až do konce.

V Pardubicích jste si letos zatím moc radosti neužili. Je pro vás příjemná změna, zahrát si za národní tým?
To jste mi nemuseli připomínat... (úsměv) Samozřejmě, není to tam dobré, už jsem to i na sobě cítil. Ta psychika je trochu nalomená. Doufám, že mě to teď nakopne a že mi to pomůže. Další zápas hrajeme až za osm dní, což je dlouhá doba, ale budu se snažit být velmi pozitivní.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Jak důležitým momentem bylo chycené trestné střílení Jana Marka?
Případný gól by poslal do vedení Čechy, takže to bylo hodně důležité. Nám by se velmi těžko dotahovalo, naopak přišlo povzbuzení... Byl to zlomový moment.

Vy jste se na ten nájezd dlouho připravoval, byla to taktika? Chtěl jste znervóznit soupeře?
Ne, měl jsem vyvléknutý řemínek. Nevěděl jsem o tom, řekl mi to až rozhodčí. Přiznám se, že trošičku jsem to natáhl, abych dal soupeři čas. Aby si uvědomil, co musí udělat, ale v podstatě to bylo pár vteřin. To nehraje žádnou roli.

Asi se to vyplatilo, kličku Jana Marka jste hokejkou vystihl přesně...
Do poslední chvíle jsem čekal. Myslel jsem si, že bude střílet, ale ustál jsem to. Byl jsem blízko něho, měl jsem to proto jednodušší. Nebyl úplně kvalitní led, takže to měl těžké.