Lev je zápas od vyřazení, s CSKA prohrál i doma

24. 2. 2013 19:15
Jeden zápas od vyřazení jsou v play-off KHL hokejisté Lva Praha. S CSKA Moskva prohráli i na domácím ledě.
Zklamaní hokejisté HC Lev. Od vyřazení z play-off KHL je dělí jediná prohra.
Zklamaní hokejisté HC Lev. Od vyřazení z play-off KHL je dělí jediná prohra. | Foto: Eduard Erben

Praha - Lev Praha prohrál s CSKA Moskva i třetí zápas osmifinálové série. Na domácím ledě dnes Pražané prohráli s favorizovaným soupeřem 1:3.

Odvracet hrozbu konce sezony budou lvi zítra znovu na vlastním ledě.

Dnešní zápas jsme sledovali on-line. Čtěte zde.

Domácí sice před osmi tisíci diváky poslal na začátku druhé třetiny do vedení kapitán Jiří Novotný, jenže hosté v polovině zápasu za 39 minut skóre zápasu úplně otočili.

Lev poté nedokázal využít pětiminutovou klasickou přesilovku ani dvojnásobnou početní výhodu, která trvala téměř minutu.

Hosté závěr zápasu i vedení zkušeně hlídali a Lev se neprosadil ani při závěrečné power-play, kterou navíc umocnila přesilová hra.

Stejně špatně jako Lev jsou na tom v play-off také hokejisté bratislavského Slovanu. Ti prohrávají v sérii s Dynamem Moskva po dnešku také 0:3.

Danymo dnes vyhrálo na Slovensku 4:2 s velkým přispěním českých hokejistů. Trefil se Jakub Petružálek i Marek Kvapil.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Lev Praha - CSKA Moskva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Oystrick) - 29. Ožiganov (A. Radulov), 29. Davis (Sprukts, Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Kulakov - Michel, Šichanov (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5, navíc Davis (CSKA Moskva) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 8213. Stav série: 0:3.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Krejčík, Mäenpää, Mikúš, Porseland - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, Sekáč - od 41. navíc Gynge. Trenér: Václav Sýkora.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Grigorenko, Kvaša, Širokov - Kozlov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Další dnešní zápasy:

Čerepovec - Jaroslavl 3:2, stav série: 2:1, Atlant Mytišči - Petrohrad 3:1, stav série: 1:2, Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 2:4 (Mojžíš 0+1 - Petružálek 1+1, Kvapil 1+0), stav série: 0:3.