reklama

Lev lituje zbytečných emocí. Novotný a Birner nesmí hrát

Jiří Novotný nesmí stejně jako Michal Birner hrát. Oba teď litují, že včera neunesli emoce. Jiří Novotný nesmí stejně jako Michal Birner hrát. Oba teď litují, že včera neunesli emoce. autor: CPA Eduard Erben
"Neunesli jsme emoce, byla to chyba," říkají Jiří Novotný a Michal Birner. KHL jim za včerejší gesta k divákům na Slovensku udělalila jednozápasový trest.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Emoce opadly. Den po včerejším vypjatém závěru hráči Lva v Bratislavě stále cítí z atmosféry na Slovensku zklamání, ale přiznávají, že na konci vítězného utkání s Doněckem přestřelili.

Teď navíc počítají ztráty. Do dnešního utkání nesmí za zdvižený prostředníček směrem ke slovenským fanouškům nastoupit kapitán Jiří Novotný a za nesportovní chování dnes disciplinární komise KHL dodatečně potrestala také Michala Birnera.

"Neunesli jsme emoce, byla to chyba"

Oba hráče včera bezprostředně po třetím utkání série s Doněckem naštvalo chování slovenských fanoušků, kteří od prvních minut zápasu častovali pražský tým nadávkami.

Více o nenávistné atmosféře v Bratislavě čtěte ZDE.

"Neunesli jsme emoce, byla to chyba," omluvili se dnes oba hráči.

"Věříme, že série bude v dalších zápasech korektnější jak na ledě, tak v hledišti. Ať fandí Doněcku, ale slušně," dodává kapitán Novotný.

Lev se stížností u disciplinárky KHL neuspěl

Také Lev Praha se ještě večer obracel na disciplinární komisi KHL. Se stížností na tvrdý faul Petteri Wirtanena na obránce Ondřeje Němce ale neuspěl, Wirtanen by dnes měl nastoupit.

Kromě dvou zmíněných útočníků bude Lev v dnešním utkání postrádat ještě další tři hráče základní sestavy. Chybí ještě útočník David Ullström i  obránci Martin Ševc, Topi Jaakola a Spencer Humphries.

Lev Praha vede ve čtvrtfinále 2:1 na zápasy, čtvrté utkání série se hraje v Bratislavě dnes v 19:00, on-line reportáž čtěte ZDE.

reklama