Lev dál válcuje KHL, doma si poradil i s Novosibirskem

19. 1. 2014 19:17
Hokejisté Lva Praha vyhráli už páté utkání v řadě a z posledních jedenácti zápasů prohráli jen jediný.
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný rozhodl zápas s Novosibirskem vítězným gólem.
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný rozhodl zápas s Novosibirskem vítězným gólem. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté Lva Praha se v Kontinentální lize i nadále těší dobré formě. V nedělním duelu se Sibirem Novosibirsk zvítězili 3:1 a celkově si připsali už desátou výhru z posledních jedenácti utkání.

Vítěznou trefu dnešního duelu vstřelil ve 21. minutě člen českého olympijského týmu a kapitán Lva Jiří Novotný.

O první branku Pražanů v zápase se v první třetině postaral Martin Thörnberg, který v poslední minutě střelou do prázdné branky skóre i uzavřel.

Jedinou branku Sibiru vstřelil v přesilovce Dmitrij Kugryšev, který tak využil největší slabinu pražského Lva, jenž je celou sezonu vévodí tabulce nejtrestanějších týmů soutěže.

"Takové zápasy mám rád. Měl tempo, nechyběla mu vyloučení, přesilovky ani agresivní hra. Nechybělo tomu nic. Samozřejmě jsem rád, že jsme získali důležité tři body. V domácí sérii jsme ztratili jen bod, což je dobré. Od zítřka se ale soustředíme na další sérii zápasů venku, ve kterých chceme také uspět," prohlásil po utkání kouč Lva Kari Jalonen.

Jeho svěřence nyní čeká čtyřzápasový trip po kluzištích soupeře, během nějž se utkají s Novgorodem, Kazaní, Dynamem Moskva a Podolskem.

Základní část pak Lev uzavře po olympijských hrách čtyřmi utkáními v Holešovické aréně, kde se bude patrně rozhodovat už jen o jeho pozici pro play off.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Sibir Novosibirsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Thörnberg (Němec), 21. Novotný (Azevedo), 60. Thörnberg (Zackrisson) - 37. Kugryšev (Kutuzov, Kopejkin). Rozhodčí: Gusev, Kiseljov - Balodis, Meňšich. Vyloučení: 6:6, navíc Kugryšev 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5516.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Vrána, Zackrisson - Řepík, Kapanen, Ridderwall - Matai, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Sibir Novosibirsk: Bespalov - Lekomcev, Ožiganov, Martynov, Kutuzov, Hrabal, Plechanov, Karavajev - Monja, Lehterä, Enlund - Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin - Nestěrov, Ignatuškin, Karamnov - Sannikov, Gubin, Šumakov - Romanov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

Další zápasy:

CSKA Moskva - Vladivostok 2:1, Atlant Mytišči - Kazaň 1:2 v prodl., Čerepovec - Viťaz Podolsk 7:3 (za domácí Čáslava 0+2), Jaroslavl - Dynamo Moskva 3:4, Petrohrad - Nižnij Novgorod 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Červenka 0+1), Dinamo Riga - Chabarovsk 4:1, Lev Praha - Novosibirsk 3:1, Slovan Bratislava - Novokuzněck 2:3 (za domácí Mojžíš 0+1).