Liberec i Chomutov se trápily, přesto začaly baráž vítězně

24. 3. 2013 19:31
Liberec v 1. kole baráže porazil Olomouc 2:1, stejným výsledkem porazil i Chomutov Mladou Boleslav.
Liberec se na úvodní vítězství proti Olomouci nadřel
Liberec se na úvodní vítězství proti Olomouci nadřel | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Liberce a Chomutova úspěšně vykročili za záchranou extraligy, když v 1. kole prolínací soutěže porazili své prvoligové soupeře Olomouc a Mladou Boleslav shodně 2:1.

Obě mužstva z nejvyšší soutěže se však na výhru nadřela o poznání více, než se čekalo.

Liberec musel otáčet

V Liberci se totiž jako první prosadili Hanáci. Dorážkou při dvojnásobné přesilovce otevřel skóre Řípa.

Severočeši se trápili herně i střelecky, vyrovnat se podařilo až ve 33. minutě Dudovi, jenž nahozením z dálky zaskočil gólmana Kašíka. Znovu mohl hosty poslat do vedení Diviš, ale ve vyložené pozici netrefil odkrytou bránu.

Rozhodující chvíle přišla šest minut před koncem. Také domácím se podařilo využít početní výhodu, zblízka se prosadil Bulíř a zajistil Liberci první tři body.

Pulpán musel do nemocnice

Také Piráti využili domácího prostředí k úvodní výhře, i když si k němu museli proklestit trnitou cestu.

V 15. minutě se ve skrumáži před mladoboleslavskou brankou nejlépe orientoval Šagát a otevřel skóre. Zkraje druhé třetiny všem na chomutovském stadionu zatrnulo, když po zákroku Pituleho na Pulpána musel být domácí hráč převezem do nemocnice.

Následovala pětiminutová přesilovka Pirátů, která se jim však vůbec nepovedla. A tak udeřilo na druhé straně. Nafilmovaný pád Hrušky potrestal Výborný.

Domácí mohl uklidnit fakt, že za další čtyři minuty zrežírovali gólovou odpověď. Úspěšnou dorážkou se prosadil Hřebejk. Chomutov měl ještě řadu dalších šancí, ale nakonec u těsného vítězství zůstalo.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Duda (Šimek, Filippi), 54. Bulíř (Moravec) - 21. Řípa (Bartoň, Ondrušek). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 4012.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Selingr, Herman, Kucharczyk - Hampl, Ministr, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Šagát (Kraft, Bartejs), 33. Hřebejk (Šagát) - 29. D. Výborný (Hrdel, Němeček). Rozhodčí: Minář, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9, navíc Pitule (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4551.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, J. Stehlík, J. Mrázek, Rýgl, Trefný - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Mladá Boleslav: Will - Žabka, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Hrdel - Rys, Pitule, Kafka. Trenéři: F. Výborný a Slabý.