reklama

Parádní jízda! Češi udolali Rusko a na Hlinkově memoriálu zase prošli do finále

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Lukáš Filipec
Česká hokejová osmnáctka porazila v semifinále Hlinkova memoriálu Rusko 2:1 a potřetí za poslední čtyři roky postoupila do finále. Loni ho poprvé ovládla, letos narazí na Kanadu, která letní mládežnický turnaj vyhrává nejčastěji.

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka má stále šanci obhájit překvapivé loňské prvenství na Memoriálu Ivana Hlinky. V semifinále turnaje v Břeclavi porazili svěřenci kouče Davida Bruka Rusko těsně 2:1, přestože v utkání inkasovali jako první.

Čeští mladíci museli od sedmé minuty dohánět manko, když bekhendem otevřel skóre Danila Djaděnkin. A k radosti takřka tří tisíc diváků se jim to podařilo. Ve 13. minutě se dostal k odraženému kotouči Jan Jeník a vyrovnal, na začátku druhé třetiny pak zakončením z úhlu rozhodl Jakub Lauko. V závěru měli Češi štěstí, když Damir Biljanov napálil horní tyč.

Ve druhém semifinále v Bratislavě si postup zajistila Kanada, která do loňska táhla vítěznou šňůru osmi triumfů na turnaji, díky vítězství 4:1 nad Švédskem. Ještě na začátku 49. minuty byl stav vyrovnaný 1:1, ale pak rozhodl Serron Noel a v posledních třech minutách přidal zámořský celek ještě dvě trefy.

O historicky druhé prvenství v historii turnaje, jež sahá do roku 1991, bude Brukův výběr usilovat v sobotu v Břeclavi od 17 hodin. V Bratislavě proti sobě v duelu o bronz nastoupí Švédsko a Rusko.

V souboji o pátou příčku porazili Američané v prodloužení Finy 4:3. Poslední osmí skončili Slováci po prohře 1:2 se Švýcarskem.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Semifinále:

ČR - Rusko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 13. Jeník, 23. Lauko - 7. Djaděnkin.

Švédsko - Kanada 1:4 (0:0, 1:1, 0:3).

O 5. místo:

Finsko - USA 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1).

O 7. místo:

Slovensko - Švýcarsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

reklama