reklama

Lazaret jménem Stanley Cup. Zlomená žebra, zraněný i Jágr

Hokejisté Chicaga slaví, jejich soupeři smutní...
Hvězdná osmašedesátka na svůj třetí Stanley Cup nedosáhla.

Boston - Přišel do Bostonu s jasným cílem - vyhrát Stanley Cup! Svůj třetí v kariéře a druhý po jednadvaceti letech. Ke splnění mise chybělo Jaromíru Jágrovi málo, přesněji řečeno dva vyhrané zápasy jeho Bostonu ve finále Stanley Cupu proti Chicagu.

Jenže tyhle dva kroky již "Medvědi" udělat nedokázali, přestože v sérii vedli 2:1 na zápasy a vládli. Jágr měl k triumfu kromě zkušeností a morálky pomoct body. To se sice povedlo, jenže kromě asistencí se od něj čekaly góly. Ty ale nepřišly...

Jágr na gól v play off čekal marně

Jágr k deseti přihrávkám klíčovou trefu nepřidal. Před šestým duelem série jej kouč Claude Julien přes média hecoval, když prohlásil, že od slavné osmašedesátky čeká rozhodující trefu už v dnešním utkání. Jenže místo slávy, lesku a dopsání hollywoodské story na ledě se dočkala hokejová legenda zcela opačných pocitů.

Jágr pobyl na ledě kvůli zranění jen v devíti střídáních. Podle oficiálních statistik odehrál český hokejista šest minut a 27 vteřin.

Jágr utrpěl blíže nespecifikované zranění po vcelku nenápadně vyhlížejícím souboji u hrazení v průběhu první třetiny, při němž dostal ránu do obličeje.

"Něco se mi stalo, nechci o tom mluvit, je to zbytečné," uvedl Jágr po zápase pro server idnes. "Nechal jsem si to opíchnout, aby to přestalo bolet. Byla to ta nejsilnější injekce, která může být, což vezme 30 minut, než začne působit. To byla celá druhá třetina," přiblížil Jágr.

Po skončení série začaly jako obvykle vyplouvat na povrch některé detaily ohledně aktérů finále a charakteru jejich zranění, s nimiž hokejové boje absolvovali.

Patrně nejvíce musel trpět Jágrův spoluhráč Patrice Bergeron - má zlomené žebro, potíže s mezižeberními svaly, utrženou chrupavku a vykloubené rameno.

Problémy měli ale i další. Bolavé rameno limitovalo Nathana Hortona, se sebezapřením hrál i kapitán Zdeno Chára. "Zdeno je jedním z těch hráčů, kteří bohužel nebyli stoprocentně v pořádku, ale bojoval s tím," potvrdil kouč poražených Claude Julien.

Podobné to však bylo i na straně vítězných Blackhawks. Jeden z hrdinů šestého zápasu Bryan Bickell hrál od finálového klání Západní konference proti Los Angeles se zraněným kolenem. Za normálních okolností by byl tři až čtyři týdny mimo hru.

Jágr chce pokračovat

Bergeron i jeho spoluhráč, jednačtyřicetiletý veterán musel skousnout se spoluhráči těžké k.o. od Chicaga a sledovat z pokleku u střídaček slavící protihráče.

Dobrou zprávou pro něj i fanoušky budiž, že legendární osmašedesátka hodlá v zámoří pokračovat.

reklama