Mistr z Třince v závěru smetl Slavii a stoupá tabulkou

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 9. 2011 21:00
Boleslav poprvé bodovala, na Kladně zvládla nájezdy

Třinec - Obhájci extraligového titulu Oceláři Třinec pomalu, ale jistě stoupají tabulkou nejvyšší české hokejové soutěže.

V 6. kole si na domácím ledě poradili s pražskou Slavií, kterou zdolali jednoznačně 4:0.

Duelu dlouho dominovali oba brankáři, Hamerlík a Kopřiva. První a rozhodující gól vstřelil až po 44. minutách Radek Bonk a odstartoval gólovou smršť. Další trefy ještě stihli přidat Hrabal, Marosz a Hrňa.

Plzeň v derby rozstřílela Karlovy Vary a je třetí
Litvínov vede extraligu, Sparta a Vary konečně vyhrály

Slavia prohrála potřetí v řadě a v tabulce klesla až za svého dnešního soupeře.

Třinec si v repríze letošního semifinále vypracoval více šancí než Slavia a tak zvítězil zaslouženě. Dlouho ale jeho hráči nemohli vyzrát na brankáře Kopřivu. Ten ve druhé třetině vychytal i úniky Květoně a Adamského v oslabení.

Zlín uspěl v Litvínově a dotáhl se na čelo tabulky.
Zlín uspěl v Litvínově a dotáhl se na čelo tabulky. | Foto: Lukáš Drštička

Překonal ho až Bonk nenápadnou střelou švihem z levého křídla. Pražané nedokázali proměnit v gól ani dvě dvojnásobné přesilovky.

Hned tři další zápasy pátečního kola skončily v normální hrací době nerozhodným výsledkem 1:1.

První takové skóre se zrodilo v Pardubicích, kam zavítaly České Budějovice. Bod navíc si nakonec připsali "perníkáři", když po šestnácti vteřinách prodloužení rozhodl Bartek.

Jihočeši přitom vedli od 9. až do 53. minuty zápasu.

Druhé hubené remízové skóre svítilo po třech třetinách na světelné tabuli v Litvínově. Lídr extraligy nakonec podlehl hostujícímu Zlínu po samostatných nájezdech.

Góly padaly až ve třetí třetině. Na gól domácího Stříteského rychle odpovědel Zámorský. Zlín mohl ve třetí třetině získat tři body, Litvínov ale podržel brankář Volke.

V prodloužení mohli naopak rozhodnout domácí, ale nedokázali využít přesilovku. Nájezdy nabídly dlouhé drama, které rozlouskl až v šesté sérii mladý Petr Holík. Na jeho gól mohl ještě odpovědět Martin Ručinský, jehož si k nájezdu vyžádali domácí diváci, ovšem neuspěl.

V tabulce se Zlín dotáhl na vedoucí Litvínov. Má stejně bodů i totožné skóre.

První body v letošním ročníku extraligy vybojovali na Kladně hokejisté Mladé Boleslavi. Ti po dnes tradiční remíze 1:1 ukořistili bod navíc rovněž po nájezdech.

Málo gólů viděli diváci také v Liberci, kam zavítala Kometa Brno. Hosté sice vedli již od druhé minuty, kdy Pince překonal Jakub Svoboda.

Bílí Tygři se na vyrovnání pořádně nadřeli a dočkali se až ve 33. minutě. Trefil se Špaček po přihrávce Bárty. Právě Bárta se stal ve třetí třetině hrdinou. V přesilovce byl na jeho dorážku krátký i skvěle chytající Hovi a tak si Liberec připsal důležité tři body.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 44. Bonk (D. Květoň, P. Hořava), 47. Hrabal (Marosz, Zíb), 56. Marosz (D. Květoň, Hrabal), 59. Hrňa z trestného střílení. Rozhodčí: Minář, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Zíb 10 minut, Kohn (oba Třinec) 10 minut a do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 4006.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb (39. - 45. P. Hořava), Lojek, Davison, Richter, Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Valčák, Orsava (25. McGregor). Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, P. Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 2:1 v prodl.
(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Elkins (Benák), 61. Bartek (Sičák) - 9. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kis, M. Jindra. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7764.

Pardubice: Martin Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Sim, Radil, Buchtele - Rákos, Zohorna, Kousal. Trenéři: Hynek a Lubina.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Lamghammer, L. Květoň - Burian, Mikeska, Marek - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:2 po sam. náj.
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 48. Stříteský (Trávníček, Hanzl) - 53. Zámorský (Čajánek, Hamrlík), Holík. Rozhodčí: Trombík, Hrubý - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5055.

Litvínov: Volke - Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Gula, Černošek, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Gerhát, Majdan. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Zlín: Horčička - Matějíček, Galvas, Hamrlík, Linhart, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Důras, Čajánek, O. Veselý - Finsterle, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. náj.
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Dragoun (Hovorka) - 35. Balaštík (D. Výborný), rozhodující nájezd Loskot. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bejček. Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Dudáš (M. Boleslav) 10 min. Bez využití: Diváci: 2474.

Kladno: Chábera - Kameš, Skrbek, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Lepine - Hlaváč, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Knotek, Kuchler - Bicek, Melka, Kafka - Lukáč. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Čutta, Rýgl, Drábek, Dudáš, J. Jindra, Chaloupka - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Vrbata, Mikulík, Kotrla - Handlovský, Tománek, Bahenský - Jiránek, Lenc, Hrdel, na najezdy navíc Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Špaček (Bulíř), 51. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd) - 2. Jakub Svoboda (Holec, Jar. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Smitka - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Kica (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4338.

Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, D. Kajínek, Trončinský, Moravec - Klimenta, P. Nedvěd, Dušek - Špaček, Vak, Vantuch - Víšek, Urban, Bárta - Kica, Bulíř, L. Krejčík. Trenéři: Kalous a Pešán.

Brno: Hovi - Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Ostrčil, Švrček - Hubáček, R. Hruška, Pospíšil - Erat, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Holec, Jar. Svoboda - Jankovič, Koreis, Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.