Mnichovští bijci odešli z Edenu s pětigólovým přídělem

20. 8. 2013 20:36
Slavia Praha si v přípravném zápase v Edenu poradila se silným německým celkem EHC Red Bull Mnichov.
Jaroslav Bednář v přípravném zápase Slavia - EHC Red Bull Mnichov, který se hrál 20. srpna 2013 v Edenu. Slavia vyhrála 5:1. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Slavia Praha si v přípravném zápase v Edenu poradila se silným německým celkem EHC Red Bull Mnichov, z vršovického ledu ho vyprovodila jasným výsledkem 5:1.

Německý tým plný rodilých Kanaďanů předcházela pověst tvrdě hrajícího celku, kterou ale v Edenu nepotvrdil. Bitek se necelá tisícovka diváků nedočkala.

Zato se hrál rychlý hokej, na úvod sezony i pohledný. Slavia se od počátku tlačila do šancí, například Jaroslav Bednář jel sám na brankáře Reimera už v první minutě.

Do vedení šli ale hosté, nejistý zákrok Dominika Furcha a nedůslednost sešívaných obránců při dorážce soupeře trestal v sedmé minutě Bruckner.

Pak už dávali branky jenom domácí - o dvě se postaral střelec zápasu Jelínek.

V dalších přípravných zápasech čeká Slavii Znojmo a příští týden účastník KHL, pražský HC Lev.

Přípravné hokejové utkání:

HC Slavia Praha - EHC Red Bull Mnichov 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky: 15., 43. Jelínek, 22. Stránský, 55. Micka, 56. T. Doležal - 7. Brückner.