reklama

Slavia hostí rváče z Mnichova. Růžičkovi bitky nevadí

Vladimír Růžička a spol. ví, že se s německými týmy v rukavičkách nehraje. Slavia se dnes s Mnichovem klidně popere. Vladimír Růžička a spol. ví, že se s německými týmy v rukavičkách nehraje. Slavia se dnes s Mnichovem klidně popere. autor: Eduard Erben
Silný Mnichov zajíždí na českém turné do Prahy s vizitkou rváčů. Vladimír Růžička a jeho Slavia s tím žádný problém nemá.

Praha - Hokejisté Mnichova začali přípravné tour po Česku zákeřnou řežbou v Karlových Varech, které kvůli obavám před zraněním páteční přátelák na popud trenéra Žemličky deset minut před koncem raději vzdaly. Dnes hraje bavorský klub na Slavii.

Útočník Energie Radim Hruška o víkendu označil zákroky nepříjemných Němců za kriminální (čtěte ZDE), teď se na krizový scénář, že by se zápas podobně zrvhl, připravují sešívaní.

S Mnichovem hrají od 18:00 v "staré" hale v Edenu.

Růžička: Máme kluky, co umí sjednat pořádek

"Máme v týmu Davida Šticha, Tomáše Micku, Juraje Valacha, Petra Jelínka i další. To všechno jsou kluci, kteří si na ledě umí zjednat pořádek," varuje na klubovém webu Slavie soupeře trenér Vladimír Růžička a zve fanoušky na atraktivní přátelák.

Že by se ale zápas skutečně zvrhl v další boxerské souboje, asi příliš pravděpodobné není. Mnichov rozhodně není žádný Čechov. Fanoušek se spíše může těšit na hezký hokej a šikovné soupeře.

Duel ve Varech byl zkrat, nejbohatší německý klub má ambice někde úplně jinde. Chce vítězit a s výjimkou ve Varech to dokazuje i v přípravě: Porazil Omsk i Magnitogorsk, jedny z nejlepších celků ruské KHL. To už je hodně slušná vizitka.

Jelínek: Když budou chtít, klidně se popereme

Tým plný Kanaďanů, které vede Pierre Pagé (639 odkoučovaných zápasů V NHL), není zvyklý prohrávat, v Karlových Varech se to podle hráčů Energie jen ukázalo.

"Když se budou chtít rvát, tak se klidně popereme," slibuje teď Petr Jelínek ze Slavie. "Sami ale bitky vyvolávat nebudeme."

"Když se podívám jen na naši obranu, je tam váhový průměr 100 kilo a ten výškový 190 centimetrů. Není žádný důvod, proč bychom se měli Mnichovanů bát," doplňuje útočník, který pamatuje také dva roky starý přátelák s jiným německým klubem - Mannheimem - ve kterém rozhodčí za bitky rozdali 270 trestných minut.

Růžička: S Němcema se v rukavičkách nehraje

"Občas si na ten duel vzpomenu. Celou dobu to bylo dost vyhrocené, a když chvíli před koncem domácí pořád prohrávali, praskly jim nervy. To, co se tam stalo, vyprovokovali jejich Kanaďani. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se tam porvali snad všichni," směje se Jelínek.

"Vždy, když se v přípravě hraje s německým týmem, není to zápas v rukavičkách. S tím se musí počítat. V Mannheimu jsme si to ostatně zažili," říká před dnešním zápasem Růžička.

„Hráči si tam něco řeknou, jsou tam různé konflikty. Je to o tom, že si člověk nenechá nic líbit. A to je podle mě v pořádku."

reklama