reklama

Mrázek: Soči? Hadamczik se neozval. Ale chytám líp než loni

Petr Mrázek se cítí ještě silněji než loni. V AHL má skvělou formu a doufá, že by mohla přijít i pozvánka na olympiádu. Petr Mrázek se cítí ještě silněji než loni. V AHL má skvělou formu a doufá, že by mohla přijít i pozvánka na olympiádu. autor: ČTK
Petr Mrázek září v AHL a myslí na olympiádu, jenže telefon od reprezentačního kouče Aloise Hadamczika pořád nezvoní.

Grand Rapids - Devět zápasů a devět výher! Gólman Petr Mrázek má v zámoří zase parádní formu. Už vytáhl své Grand Rapids na první místo Západní konference AHL a sám se dere do čela brankářských statistik soutěže. 

Jenže víc teď myslí na něco jiného, moc by chtěl na olympiádu do Soči. Má to ale háček: trenér Alois Hadamczik pořád nevolá a čas, kdy bude muset zveřejnit konečnou nominaci, se rychle blíží.

"Nemluvili jsme spolu živě ani po telefonu. Vím, že teď byl v Americe a viděl zápas Detroitu, třeba se tam na mě ptal," říká Mrázek v rozhovoru pro Aktuálně.cz a doufá, že mu telefon ještě zazvoní.

Zatl zuby a přežil těžký začátek. Teď se cítí zase výborně

"To víte, že na olympiádu myslím. Už jenom proto, že mě na ní novináři i spoluhráči pořád ptají. Jsem na širším seznamu, tak se to hodně sleduje," říká.

A Alois Hadamczik se mezitím vrátil z inspekce po zámoří zpátky do Česka - koho a v jaké formě v NHL viděl - si můžete přečíst ZDE.

Ale zpět k mladému talentu českého brankoviště. Na začátku sezony byl Mrázek tak trošku obětním beránkem a často vysedával jen na střídačce. Vinou zranění Jonase Gustavssona pořád pendloval mezi prvním týmem Detroitu a farmou v Grand Rapids, moc nechytal. V NHL letos nasoupil jen jednou a i když vychytal svou první nulu v kariéře, v bráně pak stejně dostával prostor Jimmy Howard - jasná jednička Red Wings - Mrázek mu musel poctivě krýt záda.

"Bylo to pro mě moc těžké, ale snažil jsem se to moc neřešit. Věděl jsem, že si musím počkat na šanci a taky na to, až budu moct odjet do Grand Rapids. Oba týmy na začátku ale neměly tak našlapaný los, takže zápasů, do kterých jsem mohl nastoupit, nebylo moc. A když už ano, tak se často stávalo, že jsem musel z Detroitu do Grand Rapids v sedm ráno a ještě ten večer chytat zápas," říká Mrázek, který vinou toho letos odchytal dohromady zatím jen čtrnáct zápasů.

"Ale od poloviny října to zase nabralo obrátky a já se cítím výborně."

"Jsem ve větší pohodě než na jaře"

To ostatně potvrzují i čísla: Petr Mrázek v Grand Rapids září, jeho post jedničky je teď opět neotřesitelný. A navíc se opravdu zdá, že je ještě silnější než loni. V devíti posledních zápasech vychytal devět vítězství, jen dvakrát z toho nebyl vyhlášen hvězdou zápasu a v tabulce gólmanů celé soutěže je už druhý: průměr zákroků 92,7% a jen 2,09 inkasovaných branek na zápas.

"Musím říct, že se cítím ještě v lepší pohodě než na jaře," srovnává se Mrázek s úspěšnou minulou sezonou, ve které Grand Rapids dovedl až ke Calder Cupu.

To by se silným týmem mohl klidně dokázat i letos. Sám totiž nečeká, a je s tím i tak trochu smířený, že by sezonu mohl dokončit v prvním týmu Red Wings.

Chytat v Detroitu? Letos asi těžko, leda s pozvánkou do Soči

"Tam je situace jasně daná. V Grand Rapids můžu chytat, jak chci, ale jen výkony mě do Detroitu nedostanou. Red Wings mají nacpaný platový strop, pokud se někdo nezraní, zřejmě se tam nedostanu," ví Mrázek a tuší, že tahle šance přijde až za rok: Gustavssonovi končí po sezoně v Detroitu smlouva a je velmi pravděpodobné, že mu už Detroit novou nenabídne a místo toho sáhne právě po Mrázkovi. 

"Třeba by mi k tomu mohla už i letos pomoct případná pozvánka na olympiádu, ale uvidíme. Jestli mám nějakou šanci, nevím. Necháme se překvapit."

reklama